Žebříčky

Tipy na nejlepší auta pro vysoké lidi

Porsche Cayenne, zdroj: porsche.com
Porsche Cayenne, zdroj: porsche.com

Být vysoký je obvykle považováno za výhodu, alespoň u mužů. Avšak mimořádní dlouháni se mohou setkávat i s celou řadou problémů. V našem světě koncipovaném především pro průměrně vysoké jedince musejí nezřídka bojovat o trochu více prostoru. A to se týká třeba i aut. Ať už sedí za volantem, nebo se vezou, ne všechny vozy jsou dostatečně prostorné, aby jim poskytly komfort. Samozřejmě je ale i dost takových, které to zvládnou. V dnešním žebříčku se podíváme právě na nejlepší auta pro vysoké lidi.

Auta pro dlouhány aneb Jak vybrat auto pro 2m vysokého chlapa?

1. CITROËN BERLINGO (ELEKTRICKÉ Ë-BERLINGO)

Citroën Berlingo, zdroj: citroen.cz
Citroën Berlingo, zdroj: citroen.cz

Citroën Berlingo je osvědčená mini dodávka známé francouzské značky. Vyrábí se od roku 1996 a v současnosti už je k dispozici i ve verzi s elektronickým pohonem. Tento vůz si „dlouháni“ velmi oblíbili, protože nabízí opravdu skvělý vnitřní prostor pro řidiče s mimořádnou výškou střechy.

Berlingo je vůz především vysoce praktický. Může skvěle sloužit jako užitkové či pracovní vozidlo, ale taky jako rodinné auto. Snadno se do něj sbalíte i na dlouhou dovolenou a celou cestu budou mít všichni pasažéři perfektní pohodlí. Mezi moderními a trhu dominujícími SUV byste těžko hledali model, který by nabídl takovou prostornost.

Alternativou Berlinga může být Peugeot Partner. Jde o téměř totožný vůz, který se začal vyrábět ve stejném roce a rovněž už má i svou e-verzi.

2. Hyundai SANTA FE

Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe, zdroj: Hyundai.com

Berlingo svým dodávkovým a užitkovým charakterem není vůz úplně pro každého. Mnoho lidí pokukuje spíše po SUV – zvláště pokud hledají rodinné či více reprezentativní auto. Spousta SUV má robustní vnější rozměry, ale uvnitř je prostoru neúměrně málo a střecha může být i překvapivě nízká, takže vysoký řidič se může snadno ocitnout v úzkých.

Nicméně i mezi SUV je pochopitelně dost vozů, které nabídnou komfortní výšku a obecně prostorný interiér. Jednoznačně mezi ně patří Hyundai Santa Fe. Tento vůz je krásný i komfortní a praktický a perfektně se v něm bude cítit i řidič, který má třeba přes dva metry. Hyundai Santa Fe není největší ani nejvyšší SUV na trhu, ale své rozměry umí velmi dobře a prakticky zužitkovat. Navíc je ve srovnání s jinými SUV parníky ještě stále relativně cenově dostupné a u nového vozu se můžete s rozpočtem vejít do 1 milionu Kč.

3. Peugeot 5008

Peugeot 5008
Peugeot 5008

Peugeot 5008 je sedmimístné SUV, které už na první pohled vypadá možná i větší než ve skutečnosti je. Ale co je skvělé… stejný pocit získáte i v interiéru, který je mimořádně prostorný. S délkou 4641 mm a výškou 1646 nejde o žádného zvláštního rekordmana mezi současnými SUV. Tento vůz je však opravdu pohodlný a platí to pro řidiče i pasažéry.

I v případě, že se pyšníte poněkud nadprůměrnou tělesnou výškou, v Peugeotu 5008 zřejmě najdete pohodlí a bude se vám dobře řídit bez klaustrofobních pocitů. Přitom stále ještě relativně snáze seženete parkovací místo než mnoha gigantická SUV typu Mercedes Benz GLS, BMW X7 a podobně. Peugeot 5008 navíc nabídne docela velký kufr, velmi příjemné jízdní vlastnosti i výbavu a skvěle vypadá. Celkově lze tento vůz doporučit.

4. BMW řady 7

BMW řady 7
BMW řady 7, zdroj: invelt.com

Dali byste před SUV přednost opravdu famózní a dokonale reprezentativní limuzíně, ve které si budete jezdit jako celebrita? Exkluzivní sedan BMW řady 7 patří v tomto ohledu mezi to nejlepší, co můžete sehnat. Je to perfektně elegantní limuzína, ale zároveň působí trochu agresivněji, hranatěji, robustněji a více sportovně než jiné vozy této kategorie. Zkrátka má svůj styl a charakter.

A co je hlavní, BMW řady 7 nabízí opravdu špičkový komfort. Při ceně kolem 3 milionů Kč ostatně nikdo nečeká, že se budou pasažéři cítit jako sardinky. Ale tento vůz dokáže i vysoká očekávání ještě předčít. A pravděpodobně budete nadšeni, i pokud poněkud vyčníváte nad ostatní populaci. Pak je tu taky ten skvělý výkon. V nejvyšší motorizaci neskutečných 659 koňských sil!

5. Porsche Cayenne

Porsche Cayenne, zdroj: porsche.com
Porsche Cayenne, zdroj: porsche.com

Porsche Cayenne je pojem, který má ve světě automobilů svůj zvuk. Tento luxusní crossover vyrábí prestižní značka Porsche už od roku 2002 a dodnes se těší velké oblibě. Navíc se portfolio dost rozrostlo, takže si ho můžete pořídit v celé pestré škále variant. Například jako sportovněji laděný Cayenne Coupé nebo jako hybrid atd.

V základní verzi je Cayenne prostorný vůz, který osloví luxusem i výkonem a maximální rychlostí až 248 km/h. Ve verzi S je to až 273 km/h při výkonu 474 koňských sil. Tento vůz je opravdu velký. Délkou 4930 mm šlape na paty největším SUV a výška 1698 mm slibuje skvělý prostor i pro vyšší řidiče či pasažéry. A je tomu skutečně tak. Porsche Cayenne se umí perfektně postarat o každého a není to žádný kompromisní vůz. Cayenne je auto dotažené takřka k dokonalosti.

6. Audi Q7

Audi Q7
Audi Q7, zdroj: audi.cz

Audi Q7 patří mezi největší SUV současného automobilového trhu. Proto asi nikoho nepřekvapí, že nabízí i obzvlášť komfortní vnitřní prostor, mimořádně výživnou výbavu a další výhody. Délka vozu 5063 mm ostatně mluví sama za sebe a výška 1741 mm je snad ještě výmluvnější. Zejména pro vysoké řidiče.

V Audi Q7 se může svézt až 7 lidí a pořád ještě zbyde docela pěkný úložný prostor. Při jiné konfiguraci interiéru zase získáte místo i pro objemná zavazadla a můžete v užším rodinném kruhu vyrazit na dovolenou i do vzdálených zemí. Nicméně, Audi Q7 patří mezi špičky nejen v rozměrech, ale i výkonu, luxusu a výbavě – minimálně v rámci SUV segmentu. Tomu taky odpovídá cena, která není zrovna diskontní. Na nový vůz si nachystejte 2 miliony Kč a ještě pěkných pár set tisíc navrch.

7. FORD S-MAX

Ford S-Max, zdroj: ford.cz
Ford S-Max, zdroj: ford.cz

Ford S-Max je dalším vozem, jehož jméno často zaznívá, když je řeč o autech vhodných pro vysoké řidiče. Typově jde o MPV – a ty už dnes nemají příliš na růžích ustláno. Nelze však popřít, že MPV jsou extrémně praktické vozy, takže mnoho lidí, kteří zůstávají mimo trendy a jde jim o účelnost a funkčnost, na ně nedají dopustit. Jednou z výhod je opravdu krásný vnitřní prostor, do které se pohodlně vejdou pasažéři (i vyššího vzrůstu) i náklad.

S-Max je z hlediska vnitřního prostoru zvlášť oceňovaný kousek a v našem žebříčku tudíž rozhodně nemůže chybět. V současnosti si ho můžete pořídit už i v hybridní verzi (HEV), kdy navíc nabízí skvělou úspornost a efektivitu. Celkově výborný vůz a za přiměřenou cenu.

Náš tip: Podívejte se na můj výběr nejlepších SUV

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta