Magazín

Cena Bugatti Chiron, kolik stojí tenhle supersport?

Bugatti Chiron

Značka Bugatti a její supersporty jsou naprostou legendou automobilismu a možná i jeden z vrcholů veškerého lidského snažení. Bugatti Veyron vstoupilo do dějin. Jako jedno z nejrychlejších aut všech dob. V některých obdobích a z některých „úhlů“ i zcela nejrychlejší. Ale i když se třeba našli pokořitelé v čiré rychlosti, Veyron měl něco víc. Nebylo to jen stroj pro rychlost – byl to umělecký skvost. Něco jako Michelangelův strop v Sixtinské kapli.

Navíc jste s tímto vozem nemuseli brázdit jen závodní okruhy. Mohli jste se s ním chlubit na běžných cestách a dovolit lidem, aby taky něco měli z té krásy. V roce 2015 získal Veyron svého nástupce. Bugatti Chiron. V dnešním článku se podíváme na zoubek tomuto krasavci a prozradíme vám, jaká je cena Bugatti Chiron pro těch pár vyvolených, kteří si ho chtějí a mohou koupit.

Ceník Bugatti Chiron

MotorizaceCena
Bugatti Chiron - nový
(již se nevyrábí)
od 70 - 80 milionu Kč
Bugatti Chiron - ojetýaž 101 milionu Kč

Důstojný následník trůnu?

Model Bugatti Chiron byl představen světu v březnu 2015 v Ženevě a prodávat se začal v následujícím roce. Už tehdy svět pochopitelně znal technické parametry, výkon, vzhled, výbavu… ale nikdo nevěděl, zda bude Chiron v očích historie schopný konkurovat svému předchůdci.

Oba vozy jsou pojmenovány podle automobilových závodníků. První po Pierru Veyronovi, vítězi závodu 24 hodin Le Mans z roku 1939. Druhý po Louisi Chironovi. Monackém pilotu formule 1 vítězi například na Grand Prix Monaco 1931.

Dnes už s určitým dějinným odstupem můžeme říct, že Chiron byl jistě důstojným následníkem. Ačkoli se pravděpodobně nevyrovná legendě Veyronu. Přestože jej výkonnostně poráží.

Chiron dosahuje výkonu neuvěřitelných 1103 kW čili 1500 koňských sil. Ve verzi Chiron Super Sport 300+ je to dokonce 1177 kW. V těle Chironu bije 8litrové srdce se čtyřmi turbodmychadly. A maximální rychlost? Té nejvyšší dosáhl Andy Wallace s modelem Chiron Super Sport 300+ na testovací dráze automobilky Volkswagen v Ehra-Lessien. Neuvěřitelných 490,48 km za hodinu!

Běžně se Chirony na takovou rychlost pochopitelně nedostanou. Hranici 400 km/h však pokoří hladce. Standardní verze mívají omezovač na 420 km/h kvůli bezpečnosti. I to o něčem svědčí. Zkrátka tahle brutální střela patří rozhodně k tomu nejrychlejšímu, co se prohání po zemském povrchu.

Nedostane se na každého

Chiron není jen o penězích. Dokonce, i když jich máte opravdu hodně, neznamená to automaticky, že máte Chiron v kapse. Od roku 2016 bylo vyrobeno jen dohromady cca 500 ks (po desítkách kusů v různých verzích). A teď špatná zpráva… Chiron končí. Letos v létě automobilka uzavřela objednávky. Na další už se nedostane. Chiron se vám ještě může dostat do rukou, nepůjde už však o fungl nový vůz zakoupený přímo z automobilky. Nyní už zbývá jen počkat si na nástupce a doufat, že opět naplní očekávání.

Kolik stojí Bugatti Chiron?

Cena nového Bugatti Chiron se pohybovala nad hranicí 70 milionu korun. Tím to však nekončí. Vydržovat si tento klenot vás taky přijde slušně draho. Jen cena první servisní prohlídky prý činila kolem půl milionu Kč už po 14 měsících nebo 16000 ujetých kilometrech. Jakékoli větší zákroky jdou běžně do milionů. Máte na to?

Třeba panoramatická střecha Sky View vás vyjde na 1,4 milionu korun, přední karbon-keramické kotouče s brzdovými třmeny z 3D tiskárny a titanovými destičkami vás vyjdou na 1 277 000 korun, každých 14-16 měsíců musíte vyměnit odlehčená kola, cena téměř 1,1 milionu Kč. Sada pneumatik Michelin stojí přes 170 000 Kč a jedná se o nejlevnější volbu, na okruhy vás bude stát sada pneumatik téměř 900 000 Kč.

Bizár jsou třeba nové stěrače za více jak 80 000 Kč, lakování karoserie za 1,2 milionu Kč nebo třeba výměnu čelního skla pořídíte za 1,3 milionu Kč.

Zdroje uvádějí, že servis Bugatti Chiron na 4 roky vás vyjde na 10,3 milionu Kč bez daní a ceny za práci servisních techniků. Docela pálka že?

Pokud si nyní mnete ruce, že si pořídíte ojetý Chiron, abyste radikálně ušetřili, příliš se neradujte. Cena ojetých modelů nejenže nijak zásadně neklesá, paradoxně může být ještě výrazně vyšší. Někdy přesahuje i cenu 100 000 000 Kč (na poslední známé aukci byla cena příhozu 101 milionu Kč).

Aktuálně není v ČR žádný Bugatti Chiron na prodej, pořídit můžete pouze Bugatti Veyron za cenu téměř 40 milionů Kč.

Oblíbená auta