Žebříčky

8 tipů na nejlepší malé auto s automatickou převodovkou?

Malé auto s automatem

Ne každý potřebuje SUV přes tři parkovací místa. Mnozí lidé dají, naštěstí pro své okolí, přednost úspornějším, menším a kompaktním autům z kategorie nižších středních nebo malých, či rovnou mini vozů. Do většího města ideální a praktická volba a na návštěvu mimo město vás taky spolehlivě odvezou. Jízdu a řízení si přitom můžete ještě zpříjemnit a usnadnit pořízením vozu s automatickou převodovkou.

Tato u nás kdysi kuriózní záležitost je na vzestupu a sahá po ní stále více i českých řidičů. Výhody jsou nesporné – a tou nejdůležitější je jistě bezpečnost. Můžete se totiž plně věnovat vozovce a soustředit na dopravní situaci. V dnešním článku pro vás tudíž máme výběr devíti nejlepších malých aut s automatem. Určitě si mezi nimi vyberete to pravé!

Nejlepší malé auto s automatickou převodovkou? 9 tipů podle naší redakce

1. Hyudai i10 s automatem

Hyundai i10
Hyundai i10, zdroj: hyundai.cz

Hyundai i10 je malým vozem nebo chcete-li „minivozem“ vyráběným jihokorejskou automobilkou Hyundai. Tento malinkatý městský hatchback se v minulém roce stal druhým nejprodávanějším vozem své třídy u nás – hned po Toyotě Aygo. Hyundai i10 je mrštné a milé auto s velice přívětivým designem. Po městě se bude pohybovat s grácií a snadno se vejde i na přeplněné parkoviště.

Na délku má pouze 3,67 m, na šířku 1,68 m. Interiér tudíž není zrovna žádný hangár, ale že by šlo o vysloveně stísněné podmínky, to se rozhodně říct nedá. Vůz je šikovně a chytře řešený, takže nabídne i slušné pohodlí až pro 5 pasažérů, v kufru je místo pro 252 l nákladu. Velmi pěkná je i výbava. Ta zahrnuje i možnost ovládání mnoha funkcí přes mobilní aplikaci Bluelink.

Vůz si můžete pořídit s manuální anebo ještě lépe automatizovanou převodovkou, která představuje fikaný kompromis nabízející pohodlí automatu a přesnost manuálního řazení. Cena nového vozu s automatickou převodovkou začíná těsně nad hranicí 300 000 Kč.

2. Volkswagen Polo s automatem

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo, volkswagen.cz

Volkswagen Polo je taková klasika, že by snad bylo hříchem ho nějak zdlouhavě představovat. Tento vůz je osvědčenou volbou, která nikoho nezklame. V současné verzi je k dispozici s výkonem motoru od 95 až po velmi slušných 207 koní při spotřebě 5,2 až 7,6 l na 100 km.

Pořídit si ho můžete s manuální převodovkou, ale taky coby automat se 7DSG převodovkou, přičemž nejlevnější varianta z automatem vychází na téměř rovných 500 000 Kč. S 1l motorem o výkonu zmíněných 95 koní. Spotřeba je v tomto případě 5,5 l/100 km. Polo je spolehlivý, solidně úsporný a po všech stránkách kvalitní vůz, u nějž může automatická převodovka zásadně přispět ke komfortu.

3. PEUGEOT 208 s automatem EAT8

Peugeot 208
Peugeot 208, zdroj: peugeot.cz

Malý a přitom sportovně působící, charismatický vůz se stříbrným lvem na přední masce. Peugeot 208 vypadá dobře a patří mezi vydařená městská auta. Nabídne relativně komfortní a světlý interiér s elegantními liniemi, multifunkčním volantem, 3D přístrojovou deskou, 10palcovým HD displejem, ambientním osvětlením a dalším příjemným vybavením.

Peugeot 208 si můžete pořídit s klasickým spalovacím motorem, základem je benzíňák 1,2l s výkonem 55 kW. Nejvyšší motorizace nabídne 96 kW. Elektrický motor pak má výkon 100 kW a dojezd WLTP 352 km. Peugeot 208 můžete mít i s automatickou převodovkou EAT8, velmi komfortní, se stylovým páčkami pod volantem. Převodovka je plynulá a velmi povedená.

4. Ford Fiesta s automatem PowerShift

Ford Fiesta
Ford Fiesta, zdroj: ford.cz

Starý dobrý Fort Fiesta. Kdo by ho neznal? Ale od prvního modelu, který vznikl už v roce 1976 ujel pořádný kus cesty. Nová Fiesta má slušnou grácii, dobrou výbavu a pořídit si ji můžete jak se spalovacím benzínovým 1l motorem o výkonu od 74 kW, tak i jako mild-hybrid.

A právě u hybridní varianty na vás čeká i možnost volby automatické převodovky PowerShift. Je to velmi komfortní sedmistupňový automat, který nabídne spolehlivost i plynulost. Ford Fiesta může mít v hybridní verzi slušný výkon až 125 koní, který dává tak malému auto solidní říz.

5. Mini Cooper s automatem Steptronic

Mini Cooper
Mini Cooper, zdroj: mini.cz

Značka Mini spadající pod BMW patří k velmi stylovým. Vozy Mini jsou okamžitě rozpoznatelné a mají svůj charakter. Mezi často uniformě působícími městskými a malými vozy působí jako zjevení. Pokud vám trocha extravagance nevadí, nebo se vám rovnou líbí – Mini může být správná volba. Není to přitom nepraktický designerský výstřelek, ale šikovný a praktický vůz.

Mini nabídne výkon 100 až 131 kW, což není nijak málo. Vejde se do něj pět cestujících se slušným pohodlím a v kufru je minimálně 278 l místa. A aby to nebylo málo, můžete si vůz pořídit i se sedmistupňovou sportovní automatickou převodovkou Steptronic, která je opravdu parádní.

6. Renault Clio E-Tech full hybrid s automatem

Renault Clio
Renault Clio, zdroj: renault.cz

Pokukujete po hybridním vozu? Renaul Clio E-Tech by vás mohl – ba dokonce měl – zajímat. Díky full hybrid motoru se po městě můžete pohybovat převážně na elektrický pohon a šetřit tak výdaje za benzín, ale i své životní prostředí. Clio je hbitý a příjemně vybavený vůz, který navíc nabízí neokázalý design.

7. Toyota Yaris s automatem

Toyota Yaris
Toyota Yaris, zdroj: toyota.cz

Model Yaris jihokorejské automobilky Toyota patří ke stálicím a na českých vozovkách jsme si ho za dlouhá léta zvykly vídat v docela hojné míře. Je to spolehlivé a úsporné menší rodinné autíčko, které vám přiroste k srdci. Navíc patří k těm cenově dostupnějším. V základní verzi si ho můžete pořídit od nějakých 375 000 Kč při výkonu 72 až 125 koní. Existuje však i v hybridní verzi s výkonem 116 koní a spotřebou jen 3,8 l na 100 km.

Nejvyšší benzínovou verzi (125 k) a hybridní variantu dostanete a automatickou převodovkou. Cena se tedy trochu nafoukne, začíná na 440 000 Kč u benzínu a 485 000 Kč u hybridu. Ale pořád je to dost dobré.

8. Škoda Fabia s automatem

Škoda Fabia, úprava Monte Carlo
Škoda Fabia, úprava Monte Carlo, zdroj: skoda-auto.cz

Fabia s automatem? Kdo by si před víc než dvaceti lety, kdy tato dnes už legenda českých silnic poprvé vyjela z fabriky, pomyslel, že k něčemu takovému dojde. Ale i Fabia se musí vyvíjet a jít s dobou.

Benzínový motor 1,0 TSI (81 kW) nebo i silnější 1,5 TSI o výkonu 110 kW můžete mít i se sedmistupňovou automatickou převodovkou. Požitek z jízdy to povznáší na novou úroveň a věřte, že si na tento povedený automat velice rychle zvyknete.

1 komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta