Žebříčky

TOP 10: Nejhezčí auta na světě podle naší redakce pro rok 2023

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, zdroj: alfaromeo.cz

Pořizovat auto podle vzhledu se může na první pohled jevit trochu jako kupovat počítač podle barvy. Ale co si budeme povídat, vždyť auto není jen o součástkách a parametrech – je to především kus krásného díla, náš společník a taky způsob reprezentace. Chtít, aby byl vůz krásný, je tudíž naprosto oprávněné přání. Design tak může být skutečně klíčovým parametrem při výběru auta – a není na tom vůbec nic špatného. V dnešním článku se proto podíváme na nejhezčí auta na světě podle naší redakce. Budete s naší redakcí ve výběru souhlasit, patrně ne, ale právě to je krása pestrosti světa.

Nejkrásnější auta na světě – žebříček podle naší redakce

1. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, zdroj: alfaromeo.cz

Značka Alfa Romeo se svou nepřehlédnutelnou přední maskou nabízela vždy designově velmi povedená a na pohled příjemná auta. Ostatně je to italská automobilka. Avšak model Giulia Quadrifoglio vyniká i nad její vysoký průměr. Je to opravdu mimořádně švihácký vůz – a to nejen zvenčí, ale i zevnitř.

Palubní deska osloví ladnými liniemi, sedadla z kůže a alcantry přímo vábí k usednutí. A těšit se můžete i na parádní jízdu. Pod kapotou vozu totiž uhání 510 koní zhmotněných v podobě třílitrového 6válce. Krása a výkon v perfektní harmonii. Toto auto si prostě musíte zamilovat už na první pohled.

2. BMW Z4 Roadster

BMW Z4
BMW Z4, zdroj: bmw.cz

Tento frajerský roadster je jak vystřižený z romantického filmu nebo Jamese Bonda. Design vozu BMW Z4 Roadster má v sobě cosi uklidňujícím způsobem staromódního – lehký retro nádech v tom nejlepším smyslu slova vyznívá ze zaoblených linií. Zároveň je však jasné, že před sebou nemáte nějakou vykopávku, ale nadupaný a luxusní moderní vůz sportovního charakteru.

Z4 Roadster je pouze pro dvoučlennou posádku – tedy ideální pro romantické vyjížďky. Za příznivého počasí můžete nechat střechu složenou a užívat si vítr ve tváři. A že ho díky výkonu až 340 koní může být při vyšších rychlostech dost.

3. DS 4

DS Automobile je u nás poměrně málo známá francouzská značka. Název DS však poukazuje na spojení s mnohem známější značkou Citroen a s její skupinou PSA, která pobočku DS (pojmenovanou podle legendárního Citroenu DS) založila v roce 2014 jako divizi prémiových vozů.

DS 4 je pak oku lahodící SUV, které nabídne výkon 130 až 225 koní a pořídit si ho můžete i jako plug-in hybrid. Stylově je vůz futuristický a odvážný. Přední maska i světlomety mají nezaměnitelný charakter a nám se opravdu líbí. Stejně jako řízné až nekompromisní linie zbytku vozu. Velmi pěkná designová práce.

4. Maserati MC20

Maserati MC 20
Maserati MC 20, zdroj: scuderiapraha.cz

Exkluzivní italská značka Maserati dělá nádherná auta. Nádherná a drahá. O tom nelze pochybovat. Při spatření tritonova trojzubce na čele vozu se pohne srdce i nejzatvrzelejšího cynika. A pak je tu model Maserati MC20, který dělá špičkové značce čest a povznáší její pověst do ještě větších výšin.

Tenhle vůz je opravdu nádherný. Nádherný a drahý. To už jsme vlastně říkali. Vždyť ho ale taky pohání nadupaný třílitrový šestiválec o výkonu až 630 koní! Díky tomu z tohoto božsky krásného auta vytáhnete i 325 km/h.

5. Audi RS 7 Sportback

Audi A7 Sportback
Audi A7 Sportback, zdroj: audi.cz

Německá automobilka Audi je další značka, na kterou je v otázkách designu vždy naprostý spoleh. Ach, ta ladnost, ta elegance. A model Audi RS 7 Sportback je ztělesněním toho nejlepšího, čeho si na Audi vážíme. A to nejen z hlediska designu, který je prostě a jednoduše bezchybný.

6. LEXUS LC

Lexus LC 500 2020
Lexus LC 500 2020, zdroj: pressroom.lexus.com

Japonská automobilka Lexus z koncernu Toyota to od začátku hraje na luxus a exkluzivitu. A jde jí to docela dobře. Model Lexus LC pak patří k nejpovedenějším kouskům značky. Po stránce designu je víc než okouzlující. Reprezentativní jako limuzína, ale zároveň řízný a nekompromisní jako supersport. Specificky „uhýbající“ záď vozu jen umocňuje sportovní charakter.

A není to jen pozlátko. Pod kapotou se ukrývá pětilitrový osmiválec, který vás povozí už v opravdu hodně slušném tempu. Vůz si však můžete pořídit i v úspornějším hybridním provedení.

7. Aston Martin DBS

Aston Martin. Ztělesnění vytříbenosti, aristokratické dokonalosti, ale i bondovské graciézní drsnosti a síly. Vozy Aston Martin podle nás patří bezesporu k těm nejnádhernějším a po všech stránkách nejúžasnějším na světě. A DBS tyhle hodnoty reprezentuje víc než patřičně. Těžko vůbec nacházet slova pro něco, co je tak absolutním zhmotněním „perfektnosti“.

Tato britská značka nás navíc vždy přesvědčí, že v precizně uhlazeném těle se může skrývat i nezkrotný duch. 715 koní a až 340 km/h. Takový je Aston Martin DBS, když mu popustíte uzdu. Skutečné umělecké dílo.

8. Ferrari 296 GTB

Jak by se asi mohl nějaký žebříček nejkrásnějších (nebo v jakémkoli jiném ohledu nejlepších) vozů obejít bez Ferrari. Tato značka je možná vůbec nejlépe znějící legendou v historii automobilového průmyslu. Už dekády nás zásobuje supersporty, které překračují hranice „normálna“. Občas je však doplní i lehounce civilnějšími modely, které vám nerozervou příjezdovou cestu k domu.

Příkladem budiž Ferrari 296 GTB, které nás na první pohled nadchlo. Ale nebojte se, nebudete ochuzeni o brutální výkon. Tento vůz totiž běží silou až 830 koní.  To není až tak málo, že? O část výkonu se přitom stará asistenční hybridní motor. 296 GTB je totiž plug-in hybrid. Dokonce i Ferrari už jde s dobou.

9. Range Rover Evoque

Range Rover Evoque
Range Rover Evoque, zdroj: landrover.cz

Hranatý, zvláštní, nepřehlédnutelný. Pevnost na kolech. Definice krásy je dosti subjektivní a jsme ochotni připustit, že v případě vozu Evoque z dílny britských expertů na terénní „čtyřkolky“ Range Rover, s námi možná nebude každý souhlasit. Toto masivně působící (ale v reálu ne zas tak veliké, jde o kompaktní SUV) auto je však jako milý medvěd, se kterým se nemusíte bát vyrazit do lesa.  A to má něco do sebe.

Auto bylo navíc zvoleno jako nejkrásnější podle hlasování žen. Nezbývá než souhlasit.

10. Porsche Taycan

Porsche Taycan
Porsche Taycan, zdroj: Porsche.cz

Ani Porsche bychom neměli v našem žebříčku opomenout. Přece jen je to taky kus legendy. Jako zástupce jsme si vybrali model Taycan, který patří k těm civilnějším z nabídky automobilky. Výkon 408 koní a rychlost 230 km/h – to jsou zajisté slušné proporce, ale zase nic přehnaného.

Taycan přitom vypadá skvěle. Pořád je to Porsche, jak má být, usmívá se na vás výraznými světlomety, ale zároveň dokáže oslovit i jiné zájemce než fanoušky této značky. Je to zkrátka parádní auto, které se povedlo po všech stránkách.

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta