Žebříčky

Nejlepší auta s vyšším posezem, do kterých se dobře nastupuje

Auta s vyšším posezem

Hledáte auto, do kterého se dobře nastupuje a které vám nabídne pohodlí, ergonomii při řízení i skvělý výhled a další důležité vlastnosti? V dnešním žebříčku se zaměříme právě na auta s vyšším posezením, která takovéto výhody nabídnou. Ne náhodou jde obvykle o vozy z kategorie SUV, u nichž se jedná o jeden z obecných a největších benefitů. Auta se snazším nastupováním ocení například senioři, ale i osoby s různými problémy s pohybovým aparátem. Toto řešení je nicméně komfortnější prakticky pro každého.

Nejlepší auta s vyšší sezením podle naší redakce

1. BMW X5

BMW X5 Xdrive
BMW X5 Xdrive, zdroj: bmw.cz

Pokud hledáte auto s vyšším posezením, do kterého se výjimečně pohodlně nastupuje a které nabízí i skvělý výhled, rozhodně vás může zaujmout vůz BMW X5. Tedy pokud máte možnost nebo chuť se trochu víc rozšoupnout. Xpětka je osvědčené SUV, které se vyrábí už od roku 1999, cena nového vozu se momentálně pohybuje kolem 1,7 milionu Kč, což není úplně zanedbatelná částka. Těšit se ovšem můžete na výkon i mimořádný komfort.

BMW X5 je navíc nyní k dostání nejen s benzínovými či dieselovými motory, ale taky jako úsporný plug-in hybrid. V této verzi má vůz výkon až 394 koní! Rozhodně se tedy nezadýchá ani při náročnějších jízdách. BMW X5 má co nabídnout i náročným zájemcům, poslouží skvěle jako rodinné auto i jako reprezentativní vůz.

2. Suzuki Vitara

Suzuki Vitara
Suzuki Vitara, zdroj: suzuki.cz

Suzuki Vitara je příjemně dostupný crossover. Toto malé SUV jezdí už poměrně dlouho, i když u nás není až tak notoricky známé jako některé konkurenční vozy. Nové auto přitom můžete pořídit za něco málo přes 500 000 Kč – a to je víc než pěkné.

Za tuto cenu nabízí dost slušnou výbavu včetně řady pokročilých inteligentních systémů, nechybí pohon 4×4 a taky vysoká míra komfortu v interiéru. Do vozu se velmi dobře nastupuje, skýtá velmi dobrý výhled na vozovku a celkově ho lze hodnotit jako pohodlné, s dobrými jízdními vlastnostmi.

V současnosti jsou nové vozy nabízeny s mild-hybrid pohonem. Při koupi ojetého vozu můžete sáhnout i po klasických benzínových motorech.

3. Kia Sorento

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kelley Blue Book (@kbb_com)

Kia Sorento patří mezi mimořádně prostorné a komfortní vozy. Toto velké SUV z produkce populární jihokorejské automobilky nadchne detailností a pečlivostí zpracování interiéru. Vše je promyšlené opravdu s maximálním důrazem na uživatelskou přívětivost. Tomu odpovídá i velmi snadné nastupování a vystupování díky příznivě vysokému posezení.

Kia Sorento je ideálním vozem pro rodiny – a to i s větším počtem dětí. Je bezpečná, útulná a nabízí spoustu místa (max. až pro 7 pasažéru) i třeba pro více auto-sedaček. Jízdní vlastnosti jsou rovněž na skvělé úrovni. Jde o seriózní vůz, který příliš neponouká k masírování ega při různých agresivních a divokých akcích. Výkonu má přitom Sorento dost, aby vás spolehlivě odvezl kamkoli budete potřebovat.  Konkrétně jde o 202 koní, což je pro tak robustní auto adekvátní.

4. Hyundai SANTA FE

Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe, zdroj: Hyundai.com

Středně velké SUV od jihokorejské automobilky Hyundai s názvem Santa Fe patří rozhodně mezi velmi povedené a žádané vozy u nás i ve světě. Santa Fe se vyrábí již od roku 2000 a před několika lety jsme se dočkali již 4. generace a posléze ještě i faceliftu.

Komfortní interiér je možné uzpůsobit až pro 7 cestujících, takže jde o parádní rodinné auto. Připočtěte vyšší světlou výšku a posezení a velmi spolehlivé jízdní vlastnosti a výsledkem je auto, které si určitě zamilujete. Santa Fe je k dispozici v několika motorizacích o výkonu 148 až 195 kW. Potěší přitom i pozoruhodně příznivou spotřebou. Cena vozu začíná na 900 000 Kč.

5. Volkswagen T-Cross

Volkswagen T-Cross

VW T-Cross je elegantní městský crossover, tedy zástupce kategorie, které se momentálně značně daří. Ve Volkswagenu u tohoto vozu sázeli na jistotu a nutno říct, že nešlápli vedle. T-Cross jistě není nejodvážnějším ani nejoriginálnějším autem, ale nabídne spolehlivé služby za zcela přiměřenou cenu, která začíná kus nad hranicí půl milionu Kč.

Pokud jde o design exteriéru i interiéru, ve VW se drželi spíše při zemi – i v zájmu úspor. Pokud však nehledáte exkluzivitu či luxus, T-Cross vás nezklame. Naopak zaujme praktičností a precizností ve své přiměřenosti. Například pozice za volantem je opravdu bezchybná, se skvělým výhledem. Vnitřní prostory jsou pohodlné, kufr nabízí slušný objem. Motor může pohánět 95 až 150 koní. Prostě dobré auto.

6. Toyota RAV4

Toyota RAV4
Toyota RAV4, zdroj: Toyota.cz

SUV Toyota RAV4 si může připsat jeden obrovský úspěch. Jde o nejprodávanější vůz své kategorie na světě. A to už jistě něco znamená. Čím to ale je? Toyota RAV4 je elegantní, nabízí perfektně propracovaný interiér s kvalitní výbavou. Je komfortní a může se pochlubit mimořádnými jízdními vlastnostmi. Toyota RAV4 je tichá, skvěle se do ní nasedá a za volantem poskytne prvotřídní ergonomii.

V Toyotě zkrátka zvládli umíchat ten správný koktejl kýžených vlastností a vytvořili auto, které je radost řídit. A lidé to ocenili. Vybírat navíc můžete z benzínových i úsporných hybridních modelů – a to aniž byste se museli obávat kompromisních výkonů.

7. Peugeot 2008

Dalším kompaktním SUV našeho žebříčku bude vůz známé francouzské automobilky Peugeot, který dostal označení 2008. Postavený je na osvědčené modulární platformě CMP, kterou sdílí i např. Opel Corsa nebo Peugeot 208, který je ostatně s „dva tisíce osmičkou“ úzce příbuzný a stál se její předlohou.

V nové generaci zvolil vůz robustnější, dravější design, který v současnosti frčí. Vypadá stylově a nabízí i solidní komfort či docela prostorný (434 litrů) kufr. Pochválit musíme i vyšší posezení s velmi dobrým výhledem a ergonomií za volantem. Peugeot 2008 si můžete pořídit s benzínovým i dieselovým motorem, ale taky v elektrické verzi.

8. BMW X3

BMX X3
BMX X3, zdroj: bmw.cz

Výkonné, krásné a prostorné. BMW X3 patří mezi populární SUV této luxusní německé automobilky. Oproti výše zmíněné X5 je poněkud rozměrově skromnější, nikoli však na úkor pohodlí pasažérů. Toho se jim dostane víc než dost. Díky vyššímu posezení a světlé výšce se do vozu velmi snadno nastupuje a skýtá výborný výhled.

BMW X3 nabízí i vynikající výbavu a jízdní vlastnosti. Kromě toho si můžete vybrat hned z osmi variant motorizací. Nechybí ani hybridní model s celkovým výkonem 292 koní a kombinovanou spotřebou pouze 2-2,6 l na 100 km. Nejvyšší výkon pak slibuje benzínový motor M40i – a to rovnou 360 koní. Za toto SUV zaplatíte od cca 1 300 000 Kč.

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta