Žebříčky

Jaké je nejlepší nové auto do 1 milionu korun?

Chystáte se pořizovat nové auto a stanovili jste si k tomu finanční limit do 1 000 000 Kč? Takový rozpočet je zajisté velice štědrý, a to i pokud se bavíme o pořízení fungl nového vozidla. Výběr a možnosti jsou obrovské a v této ceně už pořídíte i vozy vyšší třídy pro náročné, s parádní výbavou, vysokým výkonem, komfortním prostorem – zkrátka dle vkusu a osobních priorit a potřeb.

V našem dnešním článku se zaměříme právě na vozidla, která lze pořídit právě v rámci tohoto rozpočtu. Nebude nás však až tak zajímat celý rozsah zadaného limitu, držet se budeme převážně blíže horní hranici a podíváme se na výběr nejlepších aut do milionu korun podle naší redakce. V žebříčku jsme se snažili o pestrost a věříme, že tato inspirace osloví různé zájemce s odlišnými preferencemi, požadavky i možnostmi. Vrhněme se tedy na to…

Recenze nejlepších aut do milionu

1. Volvo XC40

Volvo XC40
Volvo XC40, zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Volvo_XC40

Začínáme. Na prvním místě našeho žebříčku se umístil vůz ikonické švédské automobilky Volvo. Konkrétně jde o kompaktní SUV Volvo XC40, které nabízí vynikající průsečík prostoru pro posádku, komfortu, úložného místa a zároveň praktických rozměrů, které umožní hladký pohyb i v stísněnějším městském prostředí.

Toto Volvo jezdí od roku 2017 a jde o opravdu náramně povedený a skvěle zpracovaný kousek. O tom svědčí i titul Evropské Auto roku 2018. XC40 je navíc k dispozici s hybridními i čistě elektrickými pohony. Cena tohoto vozu začíná na cca 750 000 Kč a jde rozhodně o výhodný kup a spolehlivé, krásné auto.

2. Mercedes-Benz GLA

Mercedes-Benz GLA
Mercedes-Benz GLA, zdroj: mercedes-benz.cz

Luxus, síla, dynamika. Značka Mercedes je symbolem exkluzivity a model GLA rozhodně splňuje vysoké nároky, které na tuto automobilku máme. Tento kompaktní crossover už vstoupil do své druhé generace. Oproti té předchozí malinko zhubnul na délce a šířce, ale vytáhl se o něco víc do výšky. Uvnitř nabízí špičkovou výbavu s pokročilým interaktivním systémem MBUX, zavazadlový prostor nabídne solidních, ačkoli nikoli uhrančivých 435 l, v nejvyšší motorizaci z vozu vytáhnete až 306 koní. GLA je opravdu nádherný vůz, ovšem jeho ceny začínají opravdu nebezpečně blízko stanovené maximální hranice.

3. Lexus UX

Lexus UX
Lexus UX, zdroj: lexus.jp

Značka Lexus představuje divizi známé automobilky Toyota a soustřeďuje se na produkci vozů vyšší třídy a luxusních modelů. Lexus UX je dalším kompaktnějším městským crossoverem. Zaujme na první pohled elegantními liniemi. Významný důraz byl kladen na bezpečnost a UX si v testech vedl skvěle. Je tedy skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Ty, kteří se nacházejí vně vozu, taky chrání pokročilé bezpečnostní systémy – např. automatické nouzové brždění. Pokud jde o motorizace, UX je k dispozici s 2l benzinovým i hybridním pohonem.

4. Mazda 6 Sedan / Wagon

Mazda6 Wagon
Mazda6 Wagon, zdroj: mazda.cz

Na chvíli se přesuneme k sedanům. Tato karosérie dnes není úplně v čele popularity, ale pořád platí za značku luxusu, exkluzivity a elegance. Mazda 6 je parádní sedan s dravým designem, skvělými jízdními vlastnostmi a poctivou porcí výbavy i pro náročnější uživatele. Tento model prošel za svou existenci už několika facelifty a vypadá skvěle navenek i zevnitř, připočtěte štědrý výkon s 2,5l benzínovým motorem a výsledkem je žihadlo, které nikdo jen tak nepřehlédne.

Stejně doporučeníhodné je také provedení kombi pod označením Wagon na obrázku.

5. Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq
Škoda Kodiaq, zdroj: skoda-auto.cz

V našem žebříčku nesmí chybět ani stará dobrá Škoda. Protentokrát jsme si vybrali model Kodiaq, 4,7 metrů dlouhé městské SUV, které se vyznačuje vyrovnanými vlastnostmi a v rámci kategorie krásně nadprůměrným zavazadlovým prostorem. Kodiaq tedy oceníte, pokud často vyrážíte na výlety a dovolené s hromadami zavazadel nebo vybavení. Tento vůz je k dostání se čtyřmi verzemi pohonu. Základem je motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW. Vyšší výkon nabídne 2,0 TSI nebo TDI, shodně 140 kW. Jde o poctivý vůz, který koupíte od cca 750 000 Kč.

6. Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Variant
Volkswagen Passat Variant, zdroj: volkswagen.cz

Passat je klasika. Osvědčená volba pro milovníky poctivých sedanů s vynikajícím poměrem ceny, výkonu a komfortu. Cena tohoto německého šviháka začíná pod hranicí 800 000 Kč a vybrat si můžete z benzínových i dieselových motorů s výkonem až 280 koní. Passaty brázdí silnice už velice dlouho, díky čemuž si už vysloužily uznání a „ostruhy“. S tímto autem prostě nešlápnete vedle.

7. Toyota RAV4

Toyota RAV4
Toyota RAV4, zdroj: Toyota.cz

Toyota RAV4 je SUV oblíbené japonské značky, které je k dostání s běžným i hybridním pohonem. Přičemž v konvenční motorizaci s 2l benzínovým motorem o výkonu 175 koní ji získáte už od nějakých 825 000 Kč. Poněkud dražší jsou verze s náhonem 4×4, hybridní modely pak začínají na 950 000 Kč. Toyota RAV4 je dobře vybavené, precizně zpracované vozidlo, které vás bude spolehlivě nést po cestách a nabídne vám bezpečí i komfort.

8. Audi Q3

Audi Q3
Audi Q3, zdroj: audi.cz

Crossover německé automobilky Audi s modelovým označeném Q3 už patří mezi staré harcovníky ve své kategorii. Nabízí krásný, elegantní, ale i sportovně svižný design i praktické vlastnosti. Skvělý prostor a komfort pro posádku, škálu bezpečnostních a asistenčních vychytávek a štědrý zavazadlový prostor až 675 l. Potěší i variabilitou vnitřního uspořádání a v neposlední řadě taky výkonem. Krásný vůz i pro náročnější zájemce.

9. BMW X2

BMW X2
BMW X2, zdroj: bmw.cz

Když už máme v žebříčku Mercedes i Audi, nemůže chybět ani poslední z trojlístku exkluzivních německých značek, totiž BMW. Právě model BMW X2 je úhlavním konkurentem výše představeného Mercedesu GLA. V základní motorizaci 1,5litrový spalovací motor s výkonem 136 koní. Nejvyšší výkon skýtá dvoulitr s 231 koňskými silami. Model X2 úspěšně sází na sportovní ladění a musíme uznat, že je v mnoha ohledech úchvatný.

10. Hyundai i30 N Project C

Hyundai i30 N Project C
Hyundai i30 N Project C, zdroj: press.hyundai.cz

Nakonec tu pro vás máme jeden kousek z výrobních linek jihokorejské značky Hyundai. Model i30 je velmi dobře známý, nás však zaujala verze i30 N Project C, která představuje exkluzivní edici a oficiální cena takřka přesně koresponduje s naší stanovenou horní finanční hranicí. Model i30 je stále hatchback, nabízí však mnohá vylepšení a především prémiový výkon, který jej řadí mezi sportovní vozy. V našem žebříčku je však spíše pro zajímavost. Tohoto vozu se totiž vyrobilo jen 600 kusů a k nám se pochopitelně dostal zlomek z nich.

Výběr nejlepšího vozu do 1 milionu

Žebříček máme za sebou. Možná jste v něm našli to pravé, možná ne – a třeba jste se aspoň inspirovali. Jak jste si všimli, převažovaly vy výběru vozy z kategorie SUV, zejména pak zástupci jejich kompaktní podmnožiny. Důvodem je prostá strmě rostoucí popularita těchto vozů, které navíc nabízejí příjemně univerzální vlastnosti. Skýtají komfort, velký prostor (i zavazadlový), bezpečnost a většinou i výkon.

Některé z našeho výběru jsou laděné více sportovně, jiné spíš do luxusu, další upřednostňují praktické výhody. Stačí se rozhodnout, co vám bude nejlépe sedět. Nemohli jsme však opomenout ani sedany, které k vyšší třídě aut prostě neodmyslitelně patří.

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta