Žebříčky

TOP 8: Nejlepší auto pro ženu

Nejlepší auto pro ženu

Co by mělo splňovat ideální auto pro ženy? Inu, někdo si představí typické rodinné a bezpečné auto s dostatečným prostorem pro dětské sedačky a nákupy. Někdo spíš kompaktní městské vozítko, se kterým se dá snadno a hladce zaparkovat. Statistiky prodejů ojetých i nových vozů z posledních let tak mohou být v některých ohledech překvapivé – a v jiných vůbec ne.

Ve shodě s obecným trendem roste i u žen zájem o rozměrné, komfortní vozy typu SUV, které jsou reprezentativní, bezpečné, skýtají prostor pro celou rodinu a umožňují dobrý přehled z větší výšky. Ženy taky rády sahají po vozech s pohodlnou automatickou převodovkou. Jejich obliba je nicméně celkově na vzestupu. Stále jsou však na výsadních pozicích i menší vozidla. Dominuje značka Škoda (zejména vozy Fabia), v poslední době roste zájem o Hyundai a stálicí jsou například vozy německé značky Volkswagen.

Do našeho dnešního žebříčku jsme vybrali osmičku nejlepších aut pro ženu. Pátrali jsme přitom v rozmanitých oblastech, takže v něm najdete rodinné „držáky“, městské vozy, ale i luxusnější, výkonnější nebo robustnější záležitosti.

Žebříček nejlepších aut pro ženy podle naší redakce

1. Škoda Fabia

Škoda Fabia, úprava Monte Carlo
Škoda Fabia, úprava Monte Carlo, zdroj: skoda-auto.cz

Osvědčená Fabia nemůže v žádném případě chybět. Pro jistotu jsme ji dali hned na začátek. Jde o vůz, jenž patří mezi nejprodávanější ojetá auta a zájem je i o nové vozy. Zbrusu nová Fabia dokáže potěšit parádní cenovkou – ta začíná na 279 tisících Kč a jde o vozidlo s krásným poměrem ceny a kvality. Fabia je spolehlivá, léty prověřená, v hatchbacku kompaktní a mrštná, v kombi karosérii jde o skvělý vůz pro rodinu. V letošním roce nám Škoda představila čtvrtou generaci vozu Fabia. Můžete se těšit na krásný, moderní design, u hatchbacku došlo i k navýšení zavazadlového prostoru na 380 l. Cena přitom zůstává naprosto lidová. Fabia je prostě dobrá volba pro nepříliš náročné zájemkyně.

2. Hyundai i20

Hyudai i20
Hyudai i20, zdroj: hyundai.cz

Dalším mimořádně úspěšným menším vozem ideálním především pro městské použití a menší výlety je Hyundai i20. Toto autíčko je k dispozici jako hatchback a vybrat si můžete 3 i 5dveřovou variantu. Design zaujme elegancí a sportovněji laděnou přední maskou. Uvnitř se můžete těšit na pohodlí i slušnou porci moderních technologií. Kufr nabídne prostor 351 litrů, což je taky obstojné. Cena nového vozu začíná jen o málo výš než u Fabie. Hyundai i20 můžete mít od cca 319 000 Kč.

3. Range Rover Evoque = nejhezčí auto podle žen

Od ryze praktických vozů za dostupnou cenu se přesuneme trochu do jiné kategorie. Range Rover Evoque je nadupané vozidlo legendární britské značky a stojí za zmínku, že v zajímavé anketě Auto mého srdce 2020 si u řidiček vydobylo první místo. Toto mocné, nádherné a sebevědomé SUV si je prostě získalo na plné čáře. Nejde přitom o levnou srandu. Cena začíná na 1 071 000 Kč. Evoque je ale auto, které by si ženy (nebo hodně z nich) koupily, kdyby se nemusely ohlížet na finance a mohly se patřičně rozšoupnout. Tuto volbu kvitujeme s radostí. Evoque je famózní záležitost po všech stránkách.

4. Bentley Continental GT = nejluxusnější auto pro ženu

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT, zdroj: praha.bentleymotors.com

Když už jsme u těch luxusních vozů, proč se nepustit ještě o něco výše. Tedy spíš o hodně výš. Bentley Continental GT. Auto, za které by se nemusela stydět ani příslušnice nějakého evropského královského rodu. Tento vůz je ztělesněním vkusné elegance a aristokratické vytříbenosti – Britové tohle prostě umí jako nikdo. Continental GT je nejen krásný a luxusní, ale i nehorázně nadupaný. Můžete s ním svištět rychlostí až 333 km/h. Pravda, musíte si taky připravit minimálně 4 a půl milionu Kč – ale pokud se vám náhodou válejí na účtu, neváhejte, stojí to za to.

5. BMW X4

BMW X4
BMW X4, zdroj: bmw.cz

Je to zvláštní, ale vedle předchozího Bentley vypadá i BMW X4 jako chudý příbuzný. To je ovšem jen důsledek kontrastu. Ve skutečnosti jde o mimořádně luxusní záležitost. X4 je SUV s úchvatně ladnými a sportovními liniemi. Designově skutečně exkluzivní záležitost! A pak přichází na řadu ten obrovský a skvostný vnitřní prostor, bezpečnost (i díky bezpočtu technologických vychytávek a asistenčních pomůcek), komfort – a síla. Prostě auto pro náročné par excellence. Za 1 339 000 Kč může být vaše.

6. Fiat 500

Fiat 500
Fiat 500 , zdroj: fiat.cz

Vraťme se pro změnu trochu níž k zemi. Ne každá žena chce řídit luxusní koráb. Možná sháníte naopak spíš něco mrštného, s čím zaparkujete v každé skulině. Odpovědí pak může být Fiat 500. Pětistovka je naprostá legenda. Původní Fiat 500 se vyráběl už od roku 1957 a stal se ikonou mezi malými vozy. Moderní Fiat (new) 500 vychází z původní šablony. Dostal ale moderní přeliv i výbavu. Vedle Fiatu Panda jde o skvělou „nákupní tašku“ pro městské popojíždění. Spolehlivý vůz s minimálními nároky a spotřebou.

7. Škoda KAMIQ

Jak jsme řekli v úvodu, SUV jsou velmi oblíbená i u žen. Škodovka má své želízko v ohni v podobě v modelu KAMIQ. Jde o nejmenší SUV této značky označované jako městský crossover. Vůz vám díky výšce poskytne skvělý přehled, ale přitom nemusíte parkovat přes tři místa. KAMIQ je povedená záležitost za přiměřenou cenu od cca 505 000 Kč.

8. Toyota Yaris = nejlepší auto pro ženu do města

Toyota Yaris
Toyota Yaris, zdroj: toyota.cz

Ještě jedno městské vozítko závěrem. Toyota Yaris jezdí už od roku 1999 a získala si srdce mnoha řidičů. Nový Yaris pořídíte od velmi přívětivých 364 000 Kč a jsme si jistí, že nebudete litovat. Tohle auto je osvědčená záležitost. Toyota Yaris je zvlášť populární mezi řidičkami a čtvrtá generace vypadá skvěle. Na jedničku se povedl i hybridní motor. Yaris je ve své kategorii zkrátka třída. Dobrá volba pro každého, kdo si nepotrpí na okázalost, ale chce jezdit v dobře udělaném, spolehlivém voze.

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta