Žebříčky

Nejlepší kombi střední a vyšší třídy na trhu

Nejlepší vozy kombi

Kombíky. Svého času zřejmě nejoblíbenější rodinné vozy, o které jste zakopávali na každém kroku. V posledních letech se situace trochu mění a někteří sýčkové hlásají, že automobily kombi jsou už trochu za zenitem. Takové tvrzení je ovšem poněkud přehnané. Prodej kombíků sice skutečně zvolna klesá, částečně kvůli vzrůstajícímu zájmu o SUV (podílí se na tom však i jiné faktory), ale stále jsou důležitou součástí většiny automobilek a nabízejí velmi praktické řešení – pro rodiny s dětmi nebo třeba jako služební vozidla. Kombíky osloví uživatele, kteří potřebují velký zavazadlový prostor, jsou vhodné i pro dlouhé cesty a obvykle nabídnou slušný poměr výkonu a spotřeby.

Pokud uvažujete o pořízení vozu s touto karoserií, určitě vás zaujme žebříček, který jsme pro vás připravili. Najdete v něm desítku nejlepších kombi podle naší redakce. Zaměřili jsme se na střední a vyšší střední třídu – tedy segmenty D a E – v nichž patří kombíky mezi stěžejní zástupce. V našem výběru proto mohou najít inspiraci i náročnější zájemci.

Recenze nejlepších kombi střední a vyšší třídy

1. Audi A6 Avant

Audi A6 Avant

Audi A6 Avant byl v roce 2019 nejprodávanějším vozem kombi vyšší střední třídy v Evropě. To už může samo o sobě být jistým vodítkem, že jde o povedený model. I v praktické karoserii dokáže Avant těžit z elegance a exkluzivního nádechu značky Audi. Exteriér je dokonale reprezentativní, interiér nabídne skvělý komfort. Zavazadlový prostor disponuje 565 až 1 680 litry objemu pro náklad.

Vybírat můžete rovnou z šesti motorizací. Základem je slušný dvoulitr TDI o výkonu 120 kW. Nejsilnějším motorem je pak třílitr TFSI, který pádí silou 340 koní – to už je výkon, který musí ocenit i nároční jedinci. Audi A6 Avant je jednoduše krásné, dynamické kombi, které kombinuje luxus, praktičnost a výkon v perfektně sladěném poměru. Snad jedinou nevýhodou je tudíž vyšší cena.

2. BMW řady 5 Touring

BMW řady 5 Touring
BMW řady 5 Touring, zdroj: press.bmwgroup.com

BMW 5 Touring se ve své kategorii drží, pokud jde o prodeje z roku 2019, v závěsu za výše uvedeným Audi Avant. Cena nového vozu začíná těsně pod hranicí 1 400 000 Kč, takže jde opět spíše o luxusnější záležitost pro náročné – ale co naplat, bavíme se koneckonců o BMW. S Avantem si v ničem nezadá. Nabízí švihácký vzhled, perfektně zpracovaný interiér a obdobný zavazadlový prostor (560 až 1700 l).

Výběr motorizací je opravdu štědrý, zahrnuje benzínové i dieselové motory, a dokonce kombinace elektřiny a benzínu. Základem je 110kW diesel nebo 135kW benzínový motor, nejvyšší výkon pak přináší verze 540d xDrive Touring s 250kW dieselem a pohonem všech kol. Parametry modelů Avant od Audi a 5 Touring od BMW jsou tedy v mnoha ohledech srovnatelné.

3. Volvo V60

Volvo V60
Volvo V60, zdroj: volvocars.com/cz

Cenově o něco níže se pohybuje další kombi našeho žebříčku, tentokrát z produkce švédské značky Volvo, která dlouhodobě platí takřka za symbol bezpečnosti a precizní kvality zpracování. Model V60 rozhodně nedělá Volvu ostudu, naopak jde o mimořádně povedené vozidlo s působivým designem a propracovanou konstrukcí i interiérem. Nejde však zrovna o kombi s největším zavazadlovým prostorem, ten začíná na 430 l a dosáhne max. 1246 l – což milovníky maximálního prostoru zřejmě do nebes nevystřelí. Na druhou stranu, samotní cestující se mohou těšit na skvělé pohodlí. V tomhle směru dosahuje V60 skvělého poměru vůči ceně.

4. Škoda SUPERB COMBI

Škoda Superb Kombi
Škoda Superb Kombi, zdroj: skoda-auto.cz

Dostáváme se k prvnímu vozu značky Škoda v našem žebříčku. Tuto automobilku jistě není třeba nijak představovat, ačkoli už nejde o ryze českou záležitost, stále má k naší zemi silné pouto a její vozy u nás patří dlouhodobě k nejoblíbenějším. Řada Superb nabízí velmi elegantní automobily vyšší střední třídy a je jakousi vlajkovou lodí značky. Kromě ladného sedanu můžete samozřejmě pořídit i Superb Kombi, momentálně již ve třetí generaci a faceliftu v roce 2019. Superb Combi patří do desítky nejprodávanějších vozů v ČR a zaujme například opravdu nadprůměrně štědrým zavazadlovým prostorem o objemu 660 až 1950 l. Auto tedy pojme i hodně velkou porci zavazadel a přitom se stále tváří ladně a dynamicky. Superb Combi je osvědčená a dobrá volba, navíc si můžete vybrat z pestré palety šesti benzínových a tří dieselových motorů.

5. Mercedes Benz třídy E kombi

Mercedes-Benz E Kombi
Mercedes-Benz E Kombi, zdroj: mercedes-benz.cz

Na pátém místě tu pro vás máme další luxusní záležitost. Jde o kombík ikonické značky Mercedes Benz. Tento nádherný vůz vás uhrane designem exteriéru i zpracováním interiéru, který poskytne dostatečný komfort i nadprůměrně zhýčkaným uživatelům. Zároveň se přitom můžete těšit zavazadlový prostor o objemu od 640 l. Ano, kombi třídy E je pořádný koráb. Tomu musí odpovídat i výkon. Výběr motorů sice začíná u překvapivě nenápadné 110kW varianty, ale zastaví se až na 450 kW!

6. Škoda Octavia kombi

Škoda Octavia Kombi
Škoda Octavia Kombi, zdroj: skoda-auto.cz

Na řadě je další Škodovka, tentokrát nás bude zajímat Octavia Combi. Vozy Octavia brázdí silnice už pětadvacet let a mají za sebou čtyři generace. V této zemi nejspíš není nikdo, kdo by Octavii Combi neviděl mnohokrát na vlastní oči. Jde o poctivý a osvědčený vůz střední třídy, který nabízí praktické vlastnosti i solidní pohodlí za poctivou cenu. Objem zavazadlového prostoru od 640 l je taky parádní. Vůz lze pořídit v mnoha motorizacích – základem je litrový motor TSI o výkonu 81 kW.

7. Audi A4 Avant

Audi A4 Avant
Audi A4 Avant, zdroj: audi.cz

Audi Avant podruhé. Tentokrát ale půjde o nižší třídu A4, která nabídne dostupnější cenu, přesto si zachovává dostatečnou míru pohodlí i elegance. Na rozdíl od A6 Avant pořídíte v tomto případě nový vůz hladce pod milion korun. Konkrétně verzi s motorem 35 TSFI (110 kW) a 6stupňovou manuální převodovkou můžete pořídit od 885 tisíc Kč.

8. VW Passat Variant

Volkswagen Passat Variant
Volkswagen Passat Variant, zdroj: volkswagen.cz

Dalším zástupcem ryzí střední třídy bude VW Passat Variant. Passaty patří už dlouhá léta mezi velmi oblíbené vozy. Nabízejí příjemný poměr ceny, praktičnosti, kvality zpracování a výkonu. Kombík Passat Variant přidává navrch 650litrový zavazadlový prostor a výběr z deseti motorizací.

9. PEUGEOT 508 SW

Peugeot 508 SW
Peugeot 508 SW, zdroj: peugeot.cz

Peugeot 508 SW musíme hned zkraje označit za opravdu okouzlující záležitost. Tvůrci si s designem mimořádně pohráli a je třeba říct, že jen málokdy se vidí kombík s tak ladnými a přirozenými křivkami. Vůz přitom nezaostává ani jízdními nebo praktickými vlastnostmi. Dokonce i kufr nabízí štědrých 530-1780 l. To vše od nějakých 925 tisíc Kč. Podle nás si 508 SW zaslouží pozornost.

10. Mazda6 Wagon

Mazda6 Wagon
Mazda6 Wagon, zdroj: mazda.cz

Dalším kombíkem, který potěší oko estéta, je bezesporu Mazda 6 Wagon. Navzdory názvu vůz rozhodně nevypadá jako neohrabaný „vagón“, ale právě naopak. Za něco přes 800 tisíc Kč můžete mít auto s nadprůměrně uživatelsky přívětivými vlastnostmi.

Jak vybrat nejlepší kombi střední a vyšší třídy

Na co se zaměřit při výběru kombíku a jaké jsou jeho výhody a nevýhody proti stále populárnějším SUV? Vozy kombi většinou volí lidé, kteří hledají praktický vůz s velkým zavazadlovým prostorem, ale nechtějí sahat po užitkovém vozidle. Pokud jde o prostor pro náklad, vedou si vozy kombi obvykle lépe než SUV. SUV jsou naproti tomu o něco vyšší a robustnější, což zlepšuje výhled a budí dojem většího bezpečí. Kombi jsou každopádně dobrou volbou coby rodinné vozy i vozy pracovní.

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta