Žebříčky

Nejlepší luxusní auta

Nejlepší luxusní auta

Někoho zajímá čistokrevná síla a rychlost – a klidně kvůli tomu oželí i pohodlí. Ale někdo nedá na komfort a špičkovou výbavu dopustit. V dnešní době je navíc příznačné, že vozidla, která jsou luxusní, jsou zároveň i silná a rychlá, takže není třeba vyloženě volit jedno, nebo naopak druhé. V dnešním článku se podíváme na desítku nejlepších luxusních aut. Vybrali jsme pro vás skutečné perly, vozy, které jsou dokonalé zevnitř i zvenčí a nemusí se v nejmenším stydět ani za to, co mají pod kapotou. Je jasné, že tyto „limuzíny“ jsou záležitostí pro náročné zájemce. V následujících krátkých recenzích se s nimi můžete zlehka seznámit.

Recenze luxusních aut podle naší redakce

1. Mercedes-Benz S class 2020

Mercedes-Benz S-class
Mercedes-Benz S-class, zdroj: mercedes-benz.cz

Vozy ikonické německé značky Mercedes jsou už desítky let takřka symbolem luxusu, exkluzivity, ale i výkonu. Mercedes-Benz S Class v sobě perfektně snoubí všechny tyto prvky. Dokonale vytříbený a do posledního detailu vymakaný interiér s ambientním osvětlením vás okouzlí kvalitou materiálů, ale i množstvím špičkových technologií včetně zábavního systému, OLED displeje s úhlopříčkou 12,8 palců a celé škály asistenčních prvků. V nejvyšší motorizaci navíc vůz dosáhne výkonu skoro pět set koní, takže vás čeká pořádná jízda, která vás vmáčkne do překrásných, komfortních sedaček.

2. Audi A8

Audi A8
Audi A8, zdroj: audi.cz

Audi se svým modelem A8 patří do trojlístku nejoblíbenějších luxusních vozů. Tahle prémiová třída představuje noblesní charakter a styl. Objednat si ji můžete v 5ti variantách, přičemž ceny začínají lehce nad 2,5 miliony korun. U A8 si můžete nakonfigurovat 8 různých kombinací a barev, auto má 41 asistenčních systémů a dalších 400 nastavitelných individuálních parametrů. Základní varianta A8 50 TDI quattro nabídne slušných 286 koní, nejvyšší sportovně laděná varianta S8 TFSI quattro pak 571 koní. V nabídcee je také varianta Long, kterou často a rádi využívají ti, kteří mají osobního řidiče a požadují extra místo na zadních sedačkách.

3. BMW řady 7

BMW řady 7
BMW řady 7, zdroj: invelt.com

Další notoricky známou značkou luxusních a silných vozů je samozřejmě BMW. Řada 7 představuje v rámci této automobilky kategorii luxusních vozů a jde o její nejvyšší modelovou řadu. Zastupují ji přímí konkurenti výše zmíněných Mercedes-Benz S Class. Jde o luxusní sedany prodchnuté nejmodernějšími technologiemi. Stejně jako u konkurence si tvůrci dali pečlivě záležet na každém detailu, snad kromě spotřeby. Sedany řady 7 jsou proto skvělou volbou i pro nejnáročnější milovníky luxusu.

4. Porsche Panamera

Porsche Panamera
Porsche Panamera, zdroj: auto.porsche.cz

Další německá značka, další várka precizního luxusu. Porsche obecně zavání exkluzivitou snad ještě o ždibec víc třeba předešlé Audi nebo BMW. Panamera však na první pohled zaujme svým neotřelým konceptem. Porsche se snažilo vytvořit jakousi sportovněji a elegantněji laděnou limuzínu. V době vzniku jsme se u Panamery mohli setkat s označením 4dvéřové kupé, označit bychom ji taky mohli jako fastback. Na škatulce ale nakonec přece nezáleží, podstatné je, že za cenu od nějakých 2 a půl milionu můžete získat vůz, který na silnici rozhodně nenechá nikoho chladným – a vás samotné bude hřát dokonalé pohodlí uvnitř.

5. Bentley Bentayga

Konečně se, alespoň na skok, podíváme jinam než do Německa. Bentley je slavná britská značka, která u svých vozů nabízí exkluzivitu, sílu a luxus v bondovském stylu – doslova, protože i ve vozech této značky se věhlasný agent proháněl. Bentayga však není docela typickým zástupcem této značky, ale o to je zajímavější. Je to totiž tak trochu jinak pojaté SUV. Tento vůz si navzdory oprávněnému zařazení do kategorie luxusních aut udržel i jistou dávku dravosti. Můžete se s ním pustit i do terénu, a navíc z něj vymáčknete až 301 km/h. Na první pohled byste to do něj nejspíš neřekli – a to navzdory tomu, že po letošním faceliftu vypadá opravdu parádně.

6. Mercedes-Benz GLE kupé

Mercedes-Benz GLE kupé
Mercedes-Benz GLE kupé, zdroj: mercedes-benz.cz

Mercedes-Benz C 292 známější pod prodejním názvem GLE Kupé je druhým a posledním vozem značky Mercedes v našem žebříčku. Jde o zajímavý crossover v současnosti vysoce populárního SUV a sportovního kupé. Jde o docela dlouhý parník (4918 mm), který pojme až pět pasažérů a nabídne 1650 l zavazadlového prostoru. GLE Kupé cílí na perfektní komfort (těšit se můžete třeba na ortopedická, masážní sedadla) i bezpečnost. Podobně jako výše zmíněný vůz S Class je i GLE Kupé vybaven taky pokročilým multimediálním systémem MBUX.

7. Range Rover

Range Rover je pojem. Vyrábí se už od roku 1970 a nosí britskou značku Land Rover, která momentálně spadá pod neméně legendárního Jaguára (k těmto vozům se taky dostaneme). Současný Range Rover si stále zachovává rysy svých předchůdců, což ho na silnicích činí poněkud nepřehlédnutelným. Alespoň na těch českých určitě. Těchto vozů taky ostatně nejezdí nijak mnoho. Při ceně od cca 3 milionů korun se není co divit. Dnešní Rover není nějaký drsný teréňák, který z vás vytřese duši, ale luxusní a uhlazený stroj, který pouze skrývá drsnou duši. Prostě typický britský gentleman.

8. Jaguar XF

Značka Jaguár by v našem žebříčku taky neměla chybět. Jde o další ryze britskou ikonu luxusních a sportovních vozů. Dokonalým představitelem je model XF Sedan a Sportbrake. Tyto vozy navíc patří mezi těmi luxusními v našem žebříčku relativně k dostupnějším. Verzi Sedan pořídíte „jen“ za nějakých 1 200 000 Kč, verze Sportbrake je dražší jen o krapet.

9. Bentley Continental GT

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT, zdroj: praha.bentleymotors.com

Tohle už je to správné Bentley v bondovském stylu. Model Continental GT je skvostné žihadlo, na kterém můžeme oči nechat. Britové ladné a obdivuhodné linie prostě umí, alespoň u aut. Tento vůz disponuje 6litrovým 12válcem a vytáhnete z něj až 333 km/h. Na rozdíl od mnohých, např. italských, supersportů tím však nikterak netrpí komfort. Špičková záležitost v každém ohledu. Jen ta cena je poněkud vyšší.

10. Lexus LS

Lexus LS
Lexus LS, zdroj: lexus.cz

Japonská automobilka Lexus považuje sedan LS za své mistrovské dílo a vlajkovou loď. My bychom ho za vlajkovou loď tohoto žebříčku jistě neoznačili. Nelze mu však upřít kvality v podobě sladění elegance a luxusu v interiéru i exteriéru. Proto si zde pozici přece jen zaslouží, ačkoli s odřenýma ušima.

Jak vybrat luxusní auto?

Podle čeho vybírat luxusní auto? Samozřejmě v první řadě podle vkusu. Zapomínat bychom však neměli ani na praktickou stránku. Do našeho žebříčku jsme zařadili rozmanitý výběr vozů, jsou tu dokonale ladné sršně typu Bentley Continental GT, ale třeba i robustnější záležitosti, které mohou posloužit i jako exkluzivní rodinné vozy (např. Audi A8). Nevyhýbali jsme se ani troše terénu (viz Range Rover nebo Bentley Bentayga).

Luxusní vůz může mít dnes podobu klasické limuzíny, jako je třeba Mercedes-Benz S Class nebo Lexus LS, ale může nabývat i jiných obrysů, oblíbené jsou dnes luxusní SUV, ale v našem žebříčku můžete najít i zajímavé crossovery – příkladem může být Porsche Panamera anebo třeba Mercedes-Benz GLE Kupé.

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta