Žebříčky

Jaké je nejlevnější nové auto v ČR, které si mohu koupit?

Nejlevnější nová auta

Už jsme vám představili výběr nejlepších rodinných vozů, offroadů, elektromobilů, aut do města, ale třeba i luxusnějších vozidel pro náročnější zájemce. V dnešním žebříčku však bude hrát hlavní roli cena – a to konkrétně co nejnižší cena. Koneckonců, cena je faktor, který je při nákupu (nejen aut) často, jak se říká, až na prvním místě. Zdaleka ne každý navíc stojí o luxusní výbavu nebo všemožné nejmodernější vymoženosti a chce se zkrátka jen dopravit třeba do práce a domů, tu a tam s rodinou na výlet. V dnešním žebříčku se proto podíváme na nejlevnější nová auta v ČR. Skutečně se budeme soustředit pouze na cenu fungl nových vozů, nikoli ojetin, což je samo o sobě komplikované a rozsáhlé téma. Vybrali jsme tedy sedmero vozů, které se pyšní co nejpříznivější cenovkou, a představíme vám je v krátkých recenzích.

Nejlevnější nové vozy, které lze u nás pořídit

1. Dacia Sandero od 211 400 Kč

Dacia Sandero
Dacia Sandero, zdroj: dacia.cz

Začneme rovnou od podlahy, a tedy zřejmě nejlevnějším vozem, který u nás lze (coby nový) v současnosti pořídit. Jde o hatchback poměrně známé rumunské značky Dacia, která však už od přelomu tisíciletí spadá pod francouzskou automobilku Renault. Dacia nikdy neměla pověst výrobce, z jehož vozů by lidé padali do mdlob úžasem (tedy alespoň ne v dobrém smyslu). Dnes však už patří mezi stabilní automobilky a zaměřuje se právě na dostupná až velmi dostupná vozidla.

Nabízí třeba i docela zdařilé kompaktní SUV Duster anebo právě městský vůz Sandero osvědčený již 12 lety provozu. Jde o auto, které nabídne skutečně jen základní, jednoduchou výbavu. Kompromisní prakticky v každém ohledu. V nejnižší verzi vychází na 211 tisíc Kč s motorem o výkonu 73 koní. I za dnes už běžné výbavové prvky, jako je klimatizace, si musíte připlatit. Sandero je tedy vskutku vozem pro nenáročné, ale z bodu A do bodu B vás rozhodně přepraví.

2. Hyundai i10 od 229 990 Kč

Hyundai i10
Hyundai i10, zdroj: hyundai.cz

Za necelých 230 tisíc Kč můžete získat vůz jihokorejské automobilky Hyundai. Jde o další malé městské auto kompaktních rozměrů pro nepříliš náročné uživatele. Vnější design se nicméně docela povedl, působí elegantně. Uvnitř najdete vzhledem k malým proporcím slušný prostor. Pod kapotou se pak v základní motorizaci skrývá litrový tříválec o výkonu 67 koní. Hyundai i10 je zkrátka ve všech ohledech úsporné, ale pěkné vozidlo za parádní cenu.

3. Peugeot 108 od 228 500 Kč

Peugeot 108
Peugeot 108, zdroj: peugeot.cz

V podobné ceně jako předchozí Hyundai se pohybuje taky vůz Peugeot 108 velmi známé francouzské značky. Tyto vozy jsou docela srovnatelné i v řadě dalších ohledů. Například základní motorizace stoosmičky spočívá rovněž v litrovém benzínovém tříválci o podobném výkonu 72 koní. Podobná je i spotřeba paliva, i když Peugeot si vede o malinký ždibec líp. Hyundai i10 nabídne ale o něco lepší komfort interiéru a v určitých ohledech kultivovanější jízdní vlastnosti. Souboj obou vozů je nicméně docela vyrovnaný.

4. Toyota Aygo od 248 900 Kč

Toyota Aygo
Toyota Aygo, zdroj: toyota.cz

Vozy Toyota Aygo, Hyundai i10 a Peugeot 108 jsou poměrně často stavěny do řady a porovnávány. Není divu. Jde o vozy skutečně velmi podobné, a to nejen cenově. Aygo má stejný litrový motor o výkonu 72 koní jako Peugeot 108. Zde byste rozdíly hledali marně. Vnitřní prostor je o něco stísněnější než u i10, pěkně zpracovaná je palubní deska.

5. Škoda Fabia od 279 900 Kč

Škoda Fabia, úprava Monte Carlo
Škoda Fabia, úprava Monte Carlo, zdroj: skoda-auto.cz

Na řadu přichází vůz, který – jak jsme přesvědčeni – všichni velmi dobře znáte. Jde o jedno z aut, které můžete na českých silnicích vídat nejčastěji, a to už roky a roky. Fabia byla vždycky jakýmsi symbolem spolehlivého, dostupného vozidla. Dneska už je konkurence větší než dříve, ale Fabia se stále těší popularitě. Nový vůz dnes pořídíte kolem 280 tisíc Kč, což je stále velmi příznivá cena. Základní motorizace spočívá v benzínovém litrovém motoru o výkonu 59 koní. Základní výbava zahrnuje to nejnutnější. Centrální zamykání, elektrická okna, ale třeba i dotykový displej. Interiér je docela prostorný a kdo má rád klasiku, může bez obav vsadit na tohle osvědčené vozítko.

6. FIAT TIPO od 309 000 Kč

Přesouváme se nad hranici 300 tisíc korun, kde se nachází další – stále ještě dostupný – vůz, tentokrát z produkce italské značky Fiat. Pilířem této automobilky jsou odedávna především šikovná, hbitá městská auta. Model Tipo však po novém faceliftu vypadá skoro až dravě a velice dobře. Od 329 tisíc Kč je k dostání s litrovým benzínovým motorem o výkonu už slušných 99 koní. V ceně je navíc docela slušná výbava zahrnující i několik asistenčních systémů. Fiat Tipo tedy dokáže zaujmout i lehce náročnější zájemce.

7. Renault Clio od 325 000 Kč

Renault Clio
Renault Clio, zdroj: renault.cz

Konkurentem Fiatu Tipo může být díky velmi podobné základní ceně vůz Renault Clio, který je v novém stavu k dostání od 325 tisíc Kč. Má však slabší motor (67 koní), ale výbava není vzhledem k ceně špatná. I toto dostupné vozidlo si zaslouží místo v našem žebříčku.

Jak vybrat cenově dostupný vůz?

Výhodou nového vozu oproti ojetině jsou jisté záruky a jistoty, za které si řada uživatelů ráda připlatí. Pokud nehledáte nic extra, můžete si – jak je patrné z našeho žebříčku – zbrusu nové auto pořídit i za cenu, která příliš nepřekračuje hranici 200 tisíc Kč. Naprostým základem je momentálně Dacia Sandero, která je ovšem opravdu hodně očesaná. Poněkud zajímavěji se přece jen jeví, ne o moc dražší, trojice Hyundai i10, Peugeot 108 a Toyota Aygo. Z těchto tří bychom vyzdvihly Hyundai i10 jako zřejmě nejzdařilejší, ať už jde o interiér nebo jízdní vlastnosti. Kolem hranice 300 tisíc nebo kus nad ní už se pohybují vozy jako Škoda Fabia, Fiat Tipo nebo Renault Clio. Tipo si vzhledem k ceně vede velmi dobře a Fabia je zase osvědčená záležitost.

Pozn.: Ceny jsou pouze orientační, mají informační charakter a jsou platné v době psaní tohoto článku.

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta