Žebříčky

Nejlepší a nejpohodlnější auto na dlouhé cesty po dálnici

Jaguar XE
Jaguar XE, zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaguar_XE#/

Dálnice a daleké cesty jsou výzvou pro každý automobil. Některé při této disciplíně rychle ztrácejí dech a ukazují se jejich limity a nedostatky. Jiné si to šinou naprosto suverénně – poskytnou cestujícím spolehlivost, dokonalý komfort jako v bavlnce a chybět nesmí ani slušný výkon, aby cesta utekla co nejrychleji. Jaká jsou tedy nejlepší auta na dlouhé cestovánípo dálnici, ale i jinými cestami? Právě na to se podíváme v dnešním článku. Vybrali jsme pro vás sedm parádních vozů, takových, které splní i vysoké požadavky na pohodlí a prostor, špičkové a plynulé jízdní vlastnosti nebo výkon. Věříme, že zde najdete inspiraci, pokud právě takové vozidlo hledáte. Je z čeho vybírat.

1. BMW řady 5

BMW řady 5 Touring
BMW řady 5 Touring, zdroj: press.bmwgroup.com

BMW patří mezi idoly luxusu, sportovního řízu a komfortu. V čem jiném si tedy pohodlně vozit hýždě po nekonečných dálnicích než právě v BMW. Skvěle tyto nároky splní nejspíš každý model této značky. Nicméně BMW řady 5 představují jakýsi pomyslný zlatý střed nabídky. Poskytnou dostatek komfortu a výkonu i pro náročné zájemce.

Vybrat si navíc můžete z několika provedení a hromady motorizací. Je libo klasický a krásný sedan s benzínovým motorem? Například v základní verzi (520i) se připravte na pěkných 184 koní výkonu a nachystejte si necelý milion a půl. Sáhnout však můžete i po dieselu nebo oblíbeném plug-in hybridu, který vám ušetří nemalé množství fosilního paliva.

Pokud na spotřebu nehrajete, můžete si pořídit nejnadupanější variantu řady 5 v podobě benzínového sedanu M5 s výkonem 600 koní. A krom toho řada 5 nabízí i kombíky. Takže můžete na dlouhé cesty vozit nejen sebe a kamarády, ale i spoustu zavazadel, což se taky někdy hodí. Modely Touring jsou opět k dispozici s dieselovými i benzínovými, ale i jako plug-in hybridy. Cena začíná kolem hranice 1,5 milionu Kč.

2. Volvo V90

Volvo V90
Volvo V90, zdroj: volvista.cz

Bezpečnost, spolehlivost, komfort. Značka Volvo je už dekády vnímána jako ztělesnění těchto hodnot. Její auta jsou perfektně šlapající stroje, které o své řidiče a pasažéry pečují tím nejzodpovědnějším a nejpozornějším způsobem.

Volvo V90 představuje oblíbený a osvědčený luxusní vůz vyšší střední třídy. Značka ho vyrábí už od roku 2016, současně s jeho protějškem Volvem S90. S90 je sedan, V90 je pořádně rozmáchlý kombík o délce 4 945 mm s kapacitou kufru 551 l. Ta sice není nejvyšší v kategorii, ale o štědřejší prostor skýtá kabina. Můžete se těšit na opravdu vynikající komfort i při obsazení všech sedadel.

Vybírat můžete ze čtyř motorizací. Tří naftových a jedné benzínové, která zároveň se svými 250 koňmi představuje nejvýkonnější variantu. Pak je tu ale i V90 Recharge coby Plug-in hybrid. S motorem T8 se můžete dostat na celkový výkon až 455 koní. A je třeba přihlédnout i k úžasné kombinované spotřebě 0,8 l/100 km. Volvo V90 se tedy rozhodně má čím pochlubit.

3. Audi A6

Audi A6
Audi A6, zdroj: audi.cz

Audi A6 je luxusní limuzína (sedan) a ve verzi Avant je k dispozici taky jako kombík. Tyto vozy vyšší střední třídy představují silnou konkurenci pro, v našem žebříčku rovněž figurující, BMW řady 5. Zvolit tu lepší variantu není nijak snadné. Vždy bude záležet na konkrétní variantě, motoru, výbavě,…

Obecně se nám však líbí (aspoň pro účely tohoto žebříčku) hladkost jízdy a vynikající jízdní komfort BMW. Audi A6 je o krapet „tvrdší“. Vyváží to ale třeba větším zadním prostorem i prostorem v kufru. Souboj je to rozhodně vyrovnaný. Tím spíš, že se pohybujeme v podobné relaci, která začíná u hranice 1,5 milionu.

4. Škoda Superb

Škoda Superb iV plug-in
Škoda Superb iV plug-in, zdroj: skoda-auto.cz

Superb patří mezi veleúspěšné modely automobilky Škoda. Zároveň je jakousi její vlajkovou lodí. Jde o vozy, které lze zařadit do střední až vyšší střední třídy. Superb si můžete pořídit s benzínovým i dieselovým motorem, a dokonce jako plug-in hybrid. V takovém případě za něj už zaplatíte něco přes milion, ale zajisté se vám to časem vrátí na spotřebě, která zde činí jen 1,2 l na 100 km. Celkově je k dispozici 8 motorizací.

Superb nabízí výbavové stupně Ambition či Style, které patří k cenově dostupnějším. Přesto i zde je výbava velmi pěkná a komfort pro řidiče i pasažéry je na výborné úrovni. Exkluzivní stupeň Laurin&Klement už osloví i náročné zájemce. Anebo je tu ještě sportovně laděná varianta Sportline. Je tedy z čeho vybírat.

5. Tesla Model S

Tesla Model S
Tesla Model S, zdroj: Tesla.com

Nároční zájemci by mohli pokukovat po supersportovním a supermoderním voze Model S značky Tesla. Pádit dokáže rychlostí až 322 km/h a na jedno nabití ujede až přes 600 km. A to jsou vážně hodně dobrá čísla. Elektromobily jsou někdy kritizovány za to, že na dálnicích či dlouhých cestách jsou k ničemu. Ale to je spíše dozvuk minulosti a nepřejícnost odpůrců.

Podle současných testů dnes většina elektromobilů zvládne i na dálnici ujet přes 300 km, některé i přes 500 km na jedno nabití. Právě Tesla S přitom patří mezi ty s největším dojezdem. Super rychlé nabíjení navíc zajistí, že na pokračování v cestě nebudete muset čekat dlouho. A pak je tu parádní interiér, který působí trochu jako multimediální, zábavní kokpit. Tesla Model S je pravda trochu dražší legrace – zaplatíte za ní od cca 2,5 milionu Kč. Ale za tu srandu (a komfort) to stojí.

6. Mercedes Benz třídy S

Mercedes-Benz S-class
Mercedes-Benz S-class, zdroj: mercedes-benz.cz

Mercedesy třídy S nejsou nic pro vlažné zájemce. Jde o luxusní, exkluzivní limuzíny, které oslní i opravdu náročné řidiče a pasažéry. Jde o dokonalé, reprezentativní automobily, které jsou krásné nejen navenek, ale i zevnitř. V interiéru se dočkáte maximálního komfortu a perfektního vybavení. Třeba i v podobě špičkového multimediálního systému MBUX. Ani na dlouhých cestách se proto jistě nudit nebudete. Pokud však uvažujete o pořízení vozu Mercedes-Benz třídy S, připravte si aspoň 2,5 milionu Kč.

7. JAGUAR XE

Jaguar XE
Jaguar XE, zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaguar_XE#/

Britský švihák a symbol sportovní elegance a vkusu. Značka, která vozila i legendárního Jamese Bonda. Jaguar je prostě třída. To veskrze platí i pro sportovní sedan Jaguar XE. Vůz to však hraje nejen na výkon, ale i komfort. Těšit se můžete například na ergonomická sedadla potažená špičkovou kůží Windsor. Na prémiové barevné ambientní osvětlení. Na informační a zábavní systém Pivi a 10palcovou dotykovou obrazovkou. A na spoustu dalších parádiček. Jaguar XE je krásný vůz a pořídit si ho můžete už za méně než 1 300 000 Kč. Jak by řekl klasik… A to se vyplatí!

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta