Žebříčky

7 tipů na největší SUV na trhu (a které mají největší kufr)?

Největší SUV

V posledních letech „esúvéčka“ táhnou automobilový trh, vévodí trendům, stojí ve středu zájmů a tyto modely patří mezi nejdůležitější želízka v ohni každé značky. Zkrátka… takzvaným sportovním užitkovým vozidlům se daří. Navíc mohou mít mnoho podob. Od kompaktnějších crossoverů, které nebudou ani ve městě příliš vyčuhovat z řadu, až po masivní koráby.

Parníky, které ovládnou každou silnici (a taky mnoho parkovacích míst). V dnešním článku se zaměříme právě na tento konec spektra nabídky SUV vozů. Zajímat nás budou největší modely, které v současnosti důležité automobilové značky nabízejí. Velké SUV nabídne výhodu prostoru, komfortu a nepřehlédnutelnosti i vysoké bezpečnosti. Může to být dokonalé rodinné auto, ale i vůz pro nejrůznější praktické potřeby. Která jsou tedy největší SUV na trhu? A co od nich můžete čekat?

Největší SUV a SUV s největším kufrem na současném trhu

1. Mercedes Benz GLS

Monstrum od Mercedesu s označením GLS je bezesporu jedním z největších SUV, které můžete v současnosti spatřit nebo si ho pořídit. Je to největší vůz značky Mercedes-Benz a taky relativně „žhavá“ novinka. Tento model jezdí teprve od roku 2021. Mercedes GLS je titán silnic dlouhý 5 207 cm a široký 1 956 cm. Na výšku pak má 1 823 cm.

Do tohoto obrovského SUV se vejdou tři řady sedadel a může v něm s poměrně značným pohodlím a prostorem cestovat až sedm pasažérů. Vnitřní prostor je ovšem velmi variabilní a snadno můžete minibus změnit v malou dodávku. Stačí stisknout tlačítko, sklopit dvě řady sedadel a rázem získáte zavazadlový prostor o celkové kapacitě famózních 2 400 litrů.

Tento vůz je nabízen s několika druhy motorizací o výkonu 286 až brutálních 612 koní. Mercedes GLS kromě toho navíc skvěle vypadá – co jiného ostatně od Mercedesu čekat – a pyšní se exkluzivní výbavou.

2. BMW X7

Obří SUV BMW X7 je služebně o něco starší než Mercedes GLS, protože pochází již z roku 2018, ale rozhodně se nenechává zahanbit a svému konkurenčnímu soku stále šlape na paty. V šířce, která činí 2 000 cm, ho dokonce o pár cm překonává. V délce pak s 5 151 cm zaostává jen o malý kousíček a totéž platí pro výšku 1 805 cm.

BMW X7 je gigant a klasa. Tři řady sedadel poskytují extrémní prostor pro až sedmičlennou posádku. A pořád zbývá 326 l zavazadlového prostoru. V případě, že chcete převážet spíše věci než lidi, můžete třetí řadu sedadel snadno sklopit a získat 750 litrů prostoru. A když toho budete chtít přepravovat ještě víc, můžete sklopit i druhou řadu. Maximální prostor pak činí 2 120 litrů. Paráda.

Samozřejmostí je dokonalý luxus uvnitř a perfektní styl zvnějšku. A nechybí samozřejmě ani pořádná porce koní pod kapotou. Od 352 po 530 koní. V každém případě na vás čeká dokonalá jízda.

3. Lexus LX

Luxusní SUV značky Lexus s označením LX v nové, v pořadí již čtvrté, generaci pěkně nabobtnalo… a výsledkem je koráb, který se rozměrově může plně poměřovat s předchozími dvěma vozy v našem žebříčku. A platí to i pro cenu. Ta se v úplném základu pohybuje nad 2 miliony Kč.

Tento majestátní Lexus je opatřen 3,4litrovým šestiválcovým motorem Twin-Turbo a dosahuje výkonu až 406 koní. I přes jeho robustnost tak můžete s novým Lexus LX cválat rychlostí až 210 km/h. A kolik se toho do něj vejde? Maximální kapacita zavazadlového prostoru dosahuje až 2 010 litrů. Samozřejmě v případě, že si interiér patřičně nakonfigurujete – tedy omezíte počet míst k sezení.

Lexus LX je svým designem poměrně velmi výrazný kousek. Rozhodně nelze tvůrcům upřít odvaha. Tahle smělost však nepadne do oka každému. Na druhou stranu dokonale luxusní interiér už si jistě budou pochvalovat i velmi nároční zájemci.

4. Audi Q7

Audi Q7
Audi Q7, zdroj: audi.cz

Audi Q7 taky rozhodně patří do party. Jde o největší SUV této známé a obdivované německé automobilky a při délce 5 063 cm a šířce 1 970 cm se nemusíte strachovat o prostor a pohodlí. O něco malinko menší je výška, která se drží pod hranicí 1 800 cm – konkrétně na 1 741 centimetrech. Audi Q7 na druhou stranu už jezdí velmi dlouho. Od roku 2005. A pořád je to krásný a noblesní vůz.

Už v roce 2015 se SUV Q7 dočkalo druhé generace a v roce 2020 výraznějšího „refreshe“, aby drželo krok s dobou. Současná Q7 je krásná, elegantní, nadupaná luxusní výbavou a taky výkonná. V motorizaci Q7 55 TFSI quattro nabídne krásných 340 koní. Pokud vám stačí i nižší nálož, u motoru Q7 45 TDI quattro je to 231 koní a cena začíná na poměrně přívětivých 1 800 000 Kč.

5. Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq
Škoda Kodiaq, zdroj: skoda-auto.cz

V našem výběru zajisté nemůže chybět ani zástupce naší skoro-domácí automobilky Škoda. I ta v posledních dvou dekádách naskočila na SUV vlnu a představila hned několik modelů. Nutno říct, že mnohé patří u nás k extrémně úspěšným. Nejvíce se daří modelu Karoq, který se stal loni čtvrtým vůbec nejprodávanějším vozem u nás. Hned na další příčce se však umístila Škoda Kamiq, malé městské SUV. Avšak do první desítky se vešel i samotný Kodiaqnejvětší SUV od Škody.

Rozměry – zejména délkou 4 697 cm – už trochu zaostává za předchozími vozy. Stále však jde o slušnou fregatu na kolech. A rovněž je možné vozit se v ní až v 7 lidech. Zavazadlový prostor je pak překvapivě taky skvělý. Dle počtu sedadel získáte 270, 720 nebo i 2 065 l, což je srovnatelné s výrazně většími vozy našeho žebříčku.

6. Audi Q8

Audi Q8
Audi Q8, zdroj: audi.cz

V čem se liší Audi Q8 od Audi Q7? Pokud jde o rozměry, bavíme se o milimetrech. Audi Q8 je nicméně novější koncept (z roku 2018), dosahuje o pár km/h vyšší rychlosti (se stejným motorem) a v průměru nižší spotřeby.

Ale je tu ještě jeden mnohem výraznější rozdíl – a to v počtu míst k sezení. Audi Q8 totiž není třířadové, ale pouze dvouřadové. Komfort v interiéru je nicméně srovnatelný. Oba vozy jsou nádherné a elegantní, reprezentativní i výkonné.

7. Volvo XC90

Když se řekne: „Nejluxusnější SUV od Volva,“ tak už to něco znamená. A přesně tím XC90 je – nejluxusnějším modelem legendární švédské značky. A nejen nejluxusnějším, ale taky největším. Má jen pár mm pod 5 metrů na délku. Do variabilního vnitřního prostoru se vejde sedm pasažérů ve třech sedadlových řadách. Při sklopení zadní řady získáte zavazadlový prostor 709 l. Při sklopení obou řad pak 1 874 l.

V nejsilnější motorizaci má Volvo XC90 až 300 koní. Toto auto skvěle vypadá, jezdí a nabízí prvotřídní komfort pro každého člena posádky. Volvo zkrátka nezklame. A XC90 je koneckonců osvědčená záležitost. Volvo ji vyrábí už od roku 2002, což z ní činí nejprotřelejší SUV našeho žebříčku.

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

Oblíbená auta