Magazín

TOP 10: Zážitkové jízdy sportovním autem (kde se svézt Ferrari, Lamborghiny či Porshe)

Porsche GT4 Cayman - jizda autem
Porsche GT4 Cayman - jizda autem

Toužíte usednout za volant nějakého brutálně rychlého, silného a krásného vozu exkluzivní značky jako Ferrari, Porsche nebo třeba Lamborghini? Pokud vaše vlastní garáž v tomhle smyslu zeje prázdnotou, nezoufejte. Rychlé vozy si můžete užít prostřednictvím zážitkových projížděk. Desítku nejlepších zážitkových jízd autem najdete v našem dnešním žebříčku…

1. Jízda ve Ferrari 458 Italia

Ferrari 458 Italia - jizda autem
Ferrari 458 Italia – jizda autem

Pokud jste z Mostu či okolí a milujete klasická sportovní auta, pak by vám určitě neměl uniknout tento parádní zážitek. Svézt se můžete v legendárním sporťáku Ferrari 458 Italia, který patří bezesporu mezi nejkrásnější auta, která kdy brázdila silnice.

Jde o nástupce neméně povedeného modelu F430 a poprvé byl vůz představen v roce 2009. Jde o opravdu famózní záležitost. Představte si, že sedíte v kokpitu tohoto krasavce. Cítíte, jak se vám do rukou přenáší síla a výkon 4,5litrového osmiválce s 570 koňmi. Slyšíte, jak vám do uší hučí jeho hlasitý a melodický zvuk. Vidíte, jak se vám před očima mění krajina, když zrychlujete z nuly na sto za fascinující než 3,3 sekundy. Nakonec to můžete (tedy v podmínkách českých silnic bohužel čistě teoreticky) vytáhnout až na skoro 330 km/h.

Ferrari 458 Italia nevzniklo za celých šest let jeho produkce ani 500 kusů! Možnost se v něm projet je tedy mimořádně jedinečná. Rozhodně si ji nenechte ujít.

Kde:

2. Jízda ve Ferrari 488 GTB

Ferrari 488 GTB - jizda autem
Ferrari 488 GTB – jizda autem

Přímo v Praze pak můžete usednout za volant úžasného Ferrari 488 GTB. Jde o nástupce již zmíněného modelu Ferrari 458 Italia – vyrábět se ve fabrice v Maranellu začal v roce 2015 a opět jde o nádherný a jedinečný kousek, který vás uhrane na první pohled.

A jaké to teprve musí být se v tomto takřka uměleckém díle projet? Samozřejmě úžasné a nezapomenutelné. Budete se řídit silnicemi a pod kapotou vám bude dunět 4litrový osmiválec, který dokáže makat silou až neskutečných 670 koní! Z tohoto krále silnic můžete vytáhnout až cca 330 km/h. Z nuly na sto se přitom dostane za rovné tři sekundy, tedy ještě o tři desetiny sekundy rychleji než jeho předchůdce. Při výběru zážitku si můžete zvolit 10, 20 nebo i 40minutovou projížďku.

3. Jízda v Porsche 911 GT3

Porsche 911 GT3 - jizda autem
Porsche 911 GT3 – jizda autem

Tak toto je paráda! Představte si, že můžete prohnat supersport Porsche 911 GT3 – a to navíc zcela bez omezení, mimo běžný provoz. Konkrétně na závodním okruhu v Mostě. Můžete z vozu i svých řidičských schopností vytáhnout maximum.

Porsche 911 GT3 představuje variaci legendárního Porsche 911 se zvýšeným výkonem. Vůz vyladil známý závodník Walter Röhl. Můžete se tedy těšit na pořádnou sílu. Z 4litrového šestiválce můžete na okruhu vytáhnout až 500 koní a maximální rychlost k 320 km/h. Z nuly na sto vůz zrychluje za pozoruhodné 3,4 vteřiny.

Součástí zážitku je i vstupní instruktáž s profesionálním pilotem. Pak už můžete šlápnout na plyn. Závodní okruh má cca 4 km a 21 parádních zatáček, které si vás pořádně prověří. V rámci zážitku můžete okruh projet jednou, dvakrát nebo i čtyřikrát podle zvolené varianty.

4. Jízda v Lamborghini Gallardo LP570 Superleggera

Lamborghini Gallardo LP570 Superleggera - jizda autem
Lamborghini Gallardo LP570 Superleggera – jizda autem

Staré dobré „Lambo“ – kdo by ho neznal a netoužil se v něm aspoň jednou projet? Díky zážitku si tento sen můžete snadno splnit. A dokonce budete moct vůz provětrat na závodním okruhu v Brně nebo Mostě – bez rychlostních omezení a dalších nepříjemností. A jaké Lambo že na vás čeká? Rovnou legendární Lamborghini Gallardo LP570 Superleggera.

Tento nezkrotný býk mezi automobily může cválat rychlostí až 350 km/h při zrychlení z nuly na sto za 3,2 sekund. Jeho 5,2litrový motor skrývá parádních 570 koní. Je to nádherné auto, které vychází z ikonické řady Gallardo. Těchto vozů vzniklo mezi lety 2003 až 2013 víc než 14 tisíc kousků a jde o jeden z nejúspěšnějších modelů značky Lamborghini.

Verze LP570 Superleggera je oproti základní variantě výkonnější a rychlejší, takže se máte opravdu na co těšit.

5. Jízda v Porsche GT4 Cayman

Porsche GT4 Cayman - jizda autem
Porsche GT4 Cayman – jizda autem

Závodní okruh v Mostě o délce přes 4 km a s 21 drsnými zatáčkami. Nádherné a rychlé Porsche GT4 Cayman. Skvělá kombinace, co říkáte? A teď si ji můžete užít na vlastní uši, oči, kůži… Umožní vám to zážitek, který najdete na portále Esennce.cz.

Porsche GT4 Cayman je nádherným výsledkem lidské touhy po dokonalosti a rychlosti. Tento božský vůz má pod kapotou stádečko 420 koní a dokáže pádit po asfaltu rychlostí přes 300 km/h. Z nuly na sto přitom zrychlí za pouhé 4,4 vteřiny! Díky tomu, že budete na uzavřeném okruhu, můžete z tohoto skvělého auta vytáhnout maximum a nemusíte se nechat omezovat povolenou rychlostí ani okolním provozem. Perfektní zážitek pro milovníky skvělých aut a adrenalinu.

6. Jízda v Porsche 911 Carrera 997

Porsche 911 Carrera 997 - jizda autem
Porsche 911 Carrera 997 – jizda autem

Milovníci rychlých aut a legendární značky Porsche, pozor! Je tady zážitek přesně pro vás. Prostřednictvím portálu Esennce.cz si můžete dopřát pořádnou závodní jízdu ve voze Porsche 911 Carrera 997 – a to přímo na uzavřeném závodním okruhu v Brně. Žádné zácpy ani rychlostní omezení, jen nespoutaná síla brilantního vozu a vaše řidičské schopnosti, pevné nervy a bryskní reflexy.

Porsche 997 je šestou generací slavného Porsche 911 Carrera, která se vyráběla mezi lety 2005-2012. Srdcem vozu je 3,6litrový motor, který dokáže generovat výkon odpovídající 325 koňským silám. Tento elegantní a zároveň pořádně svižný dravec zvládne uhánět rychlostí až 285 km/h. A ne jen teoreticky. Na závodním okruhu si to můžete sami ověřit!

Projet můžete jedno nebo i dvě kola okruhu – podle toho, jakou variantu zážitku zvolíte. Ale počítejte s tím, že se od volantu nebudete chtít jen tak odtrhnout. Délka závodního okruhu je 5,4 km, takže budete mít dost prostoru nechat všechny koně pod kapotou pořádně procválat.

7. Jízda v BMW M4 CSL

BMW M4 CSL - jizda autem
BMW M4 CSL – jizda autem

Nádherné, řízné a nekompromisní. V rámci našeho žebříčku jde o jeden z nejnovějších vozů. Limitovaná edice BMW M4 CSL vznikla při příležitosti 50. výročí divize BMW Motorsport v roce 2022 a vyrobilo se pouze 1000 vozů. Vy si díky portálu Esennce.cz můžete jeden z nich vyzkoušet – a to rovnou na závodním okruhu. Ten se nachází v Mostě, má 4,2 km a 21 parádních zatáček.

BMW M4 CSL zde můžete pořádně provětrat a limitovat vás budou jen vlastní schopnosti. Těšit se můžete na nespoutaný výkon odpovídající 550 koňským silám, který vychází z třílitrového šestiválce hromujícího pod kapotou. Maximální rychlost vozu atakuje hranici 310 km/h a z nuly na sto se dostanete už za 3,7 vteřiny. No není to famózní? V rámci zážitku si přitom můžete užít jedno, dvě nebo i čtyři kola mosteckého okruhu. Budete mít při sobě zkušeného instruktora a samozřejmě se můžete s vozem pěkně nafotit.

8. Jízda v elektromobilu Tesla Model 3 Performance

Tesla Model 3 Performance - jizda autem
Tesla Model 3 Performance – jizda autem

Místo v našem žebříčku by měl dostat i nějaký ten elektromobil. Ale rozhodně nebude jen tak ledajaký. Tesla Model 3 Performance naopak představuje vrchol současných možností tohoto odvětví a dá se říct, že je vozem budoucnosti. Tichý a přitom nemilosrdný. O tom, co dokáže, se můžete přesvědčit sami. Portál Esennce.cz totiž právě nabízí zážitek v podobě projížďky v tomto voze.

Nebudete se však jen kochat, nýbrž sami usednete za volant. Mimo rušný běžný provoz a policejní hlídky – na polygonu v Hradci Králové. Ale zpět k samotnému vozu. Těšit se můžete na 455 koňských sil výkonu a neuvěřitelné zrychlení z nuly na sto za 3 vteřiny! Prověřit můžete speciální závodní režim Tesly – Track Mód. Vězte, že na tento zážitek jen tak nezapomenete.

9. Jízda v Nissan GT-R

Nissan GT-R - jizda autem
Nissan GT-R – jizda autem

Nissan GT-R už dnes patří mezi ikonické sportovní vozy. Tento skvostný automobil ze „Země vycházejícího slunce“ se vyrábí už od roku 2007 a je dočista uhrančivý. Pokud už dávno toužíte se v něm projet, ale dosud jste neměli příležitost, teď ji dostanete díky zážitkové akci.

Nissan GT-R můžete vzít na projížďku v Praze. Tenhle vůz přitom nechá za sebou nejspíš jakoukoli konkurenci, na kterou narazíte. Připravte se na 550 koní čiré síly, neuvěřitelné zrychlení z nul na sto za 2,9 vteřin a maximální rychlost až 330 km/h. Zkrátka supersportovní proporce bez kompromisu.

10. Jízda v Ford Mustang GT 2015

Ford Mustang GT 2015 - jizda autem
Ford Mustang GT 2015 – jizda autem

A na závěr starý dobrý Mustang, legenda mezi americkými nadupanými automobily. Ovšem v moderním kabátku ve verzi GT z roku 2015. Ze svého šarmu a říznosti nic neztratil, naopak se může pochlubit opravdu brutální porcí výkonu a nádherným designem, jenž podtrhává exkluzivní paket Shelby.

Mustang nabídne 450 koňských sil, zrychlení z nuly na sto za 4,4 vteřiny a maximálku až 295 km/h. Pronajmout si ho přitom můžete i na celý den – respektive na 12 nebo 24 hodin s neomezeným nájezdem. Parádní záležitost.

Oblíbená auta